4rtweb

Jak reklamować firmę w Internecie?

  • 5 kwietnia, 2023

W dzisiejszych czasach można śmiało powiedzieć, że jeśli firma nie istnieje w internecie, to nie istnieje wcale. Strona internetowa i profile firmowe w social mediach to podstawa dobrze prosperującego biznesu. Co więcej, taka forma reklamy jest odpowiednia również dla małych, początkujących firm, ponieważ nie wymaga dużych nakładów finansowych, w przeciwieństwie między innymi do kampanii reklamowej w telewizji. Jak więc reklamować firmę w internecie? Oto kilka sprawdzonych metod:

Strona internetowa z blogiem firmowym

Posiadanie własnej, profesjonalnej strony internetowej pozwala zadbać o zdobycie zaufania konsumentów. Natomiast jej treść – zwłaszcza treść bloga firmowego – umożliwia dbanie o pozytywny wizerunek marki. W parze z tematem strony firmowej idzie również pozycjonowanie. Aby witryna wyświetlała się użytkownikom wysoko w wynikach wyszukiwarki, musi być dobrze zoptymalizowana i atrakcyjna dla internautów. Google lubi wartościowe treści, dlatego na stronie warto publikować starannie przygotowane opisy kategorii, opisy produktów i usług oraz wartościowe wpisy blogowe. Jeśli roboty Googla zaindeksują witrynę na wysokiej pozycji w wyszukiwarce, będzie odwiedzać ją większa liczba użytkowników, a to przełoży się bezpośrednio na zyski firmy.

Social media

Dzisiaj strony internetowe okazują się dla biznesu nieco mniej ważne niż sprawnie działający profil w mediach społecznościowych. Wynika to między innymi z faktu, że korzystanie z takich kanałów jak Facebook czy Instagram pozwala firmie pozostawać w stałym, bezpośrednim kontakcie z konsumentami. Social media dają przedsiębiorcom dostęp do milionów klientów z całego świata. Pozwalają też skutecznie zwiększać świadomość marki i dbać o jej wizerunek. Rola social mediów w biznesie jest tym większa, im młodsza jest grupa odbiorców firmy. 

YouTube

Obok takich mediów społecznościowych, jak Twitter, Instagram czy Facebook, na uwagę zasługuje także  YouTube, który doskonale sprawdza się w roli narzędzia do prezentacji usług i produktów. Dlaczego? Po pierwsze, daje on firmom dostęp do ponad miliarda aktywnych internautów, czyli około jednej trzeciej wszystkich użytkowników internetu. Po drugie, przekazuje informacje w sposób najbardziej przystępny dla współczesnego klienta – za pomocą obrazu, ewentualnie obrazu i dźwięku. YouTube to nie tylko muzyka, ale także poradniki czy recenzje, w których da się lokować produkty oraz usługi. Jeden dobry filmik na YouTubie może pozwolić więc firmie pozyskać naprawdę ogromną liczbę nowych klientów.

Google Maps

Google Maps wyświetla użytkownikowi wyniki dostosowane do jego lokalizacji. Inne witryny wyświetlają się zatem internautom przebywającym w Warszawie, a inne osobom przebywającym na przykład w Poznaniu – mimo, że wpisują w wyszukiwarkę dokładnie takie same słowa. Oznacza to, że dodając lokalizację firmy do Google Maps przedsiębiorca zwiększa szanse na to, że trafi do niego klient, który ma realną możliwość skorzystania z danych usług czy zakupu danych towarów. Dodanie strony internetowej do Google Maps to w dzisiejszych czasach praktycznie obowiązek. Jeśli firma jeszcze nie widnieje w tej wyszukiwarce, należy dodać ją do map po założeniu konta w usłudze Google Moja Firma. 

Google AdWords

Google AdWords, czy Google Ads, to płatna kampania reklamowa, która może obejmować między innymi banery czy linki ze zdjęciami produktowymi. Warto jest wypróbować ją przynajmniej raz, aby przekonać się, w jaki sposób firma może docierać do swoich potencjalnych klientów. Koszt jednej kampanii nie powinien nadwyrężyć skromnego budżetu startującego biznesu. Jednocześnie dostarczy mnóstwa informacji o tym, czego użytkownicy szukają w internecie i jak często wpisują w wyszukiwarkę dane słowo kluczowe. Po przeprowadzeniu pierwszej kampanii firma dowie się, na które frazy kluczowe konkurencja jest duża, a na które mniejsza. W praktyce pozwoli to uniknąć strat na reklamę, która jest skazana na porażkę – na przykład w sytuacji, kiedy konkurentem firmy jest znana platforma sprzedażowa typu Allegro. 

Stopka w mailu 

Jeśli firma przesyła klientom maile, warto wykorzystać je w roli nienachalnej reklamy. Odpowiednio zaprojektowana stopka, czyli podpis każdej kolejnej wiadomości, może zachęcać użytkownika do wejścia na stronę czy zapisania się do newslettera. Co więcej, stopki te mogą się zmieniać. Warto informować w nich na przykład o organizowanym wydarzeniu, promocji, wyprzedaży czy konkursie. 

Zanim zaczniesz – jak przygotować się do reklamowania firmy w internecie?

Skuteczna reklama w internecie to reklama, która trafia do odpowiedniego klienta w odpowiednim czasie. Określenie grupy odbiorców produktu czy usługi to podstawa opracowania dobrej kampanii reklamowej. Specyfikacja grupy docelowej może opierać się na takich czynnikach jak płeć, wiek, lokalizacja, dochód, pełniony zawód, stan zdrowia i wiele więcej. Dlaczego prawidłowe określenie grupy docelowej klientów jest takie ważne? Między innymi ze względu na fakt, że:

  • pozwala maksymalnie zoptymalizować ofertę firmy pod kątem wymagań klientów,
  • daje dostęp do wiedzy na temat tego, jak można udoskonalać produkty i usługi pod kątem oczekiwań klientów,
  • dostarcza informacji o tym, w jaki sposób klienci wybierają produkty, czym się kierują przy zakupie oraz jakie mają priorytety.

Próbując trafić ze swoją ofertą do wszystkich użytkowników, firma naraża się na straty, ponieważ zdecydowana większość z nich – nawet jeśli trafi na stronę – nie sfinalizuje transakcji. Natomiast dokładne określenie grupy odbiorców oraz dostosowanie się do jej potrzeb i oczekiwań pozwala na skuteczną sprzedaż, a także na zdobycie lojalnych, stałych klientów.  

Jeśli jesteś zainteresowany
moimi usługami,
wypełnij i prześlij poniższy brief.

Więcej na blogu

Jak reklamować myjnię samochodową w Internecie?

Jak reklamować fotowoltaikę w Internecie?

Jak reklamować gabinet fizjoterapeuty?

Jak reklamować gabinet lekarski?

Jak reklamować salon kosmetyczny?

Jak reklamować gabinet weterynarii?

Jak reklamować firmę transportową?

Jak reklamować firmę z usługami IT?

Jak reklamować zakład pogrzebowy?

Ile kosztuje strona internetowa w 2023 roku?

Jak reklamować kancelarię prawną?

Jak reklamować firmę sprzątającą w Internecie?

Jak reklamować firmę budowlaną?

Jak reklamować firmę cateringową?

Jak reklamować gabinet psychologiczny?

Płatna wizytówka Google – czy za Profil Firmy w Google należy zapłacić?

Jak reklamować warsztat samochodowy?

Jak reklamować biuro rachunkowe?

Jak reklamować salon fryzjerski w Internecie?

Jak reklamować restaurację w internecie?

Pozycjonowanie grafik i zdjęć – jak robić to poprawnie?

Co to jest współczynnik odrzuceń?

Co to jest współczynnik konwersji?

Co to jest wizytówka NAP?

Co to jest White Hat SEO?

Co to jest SSL?

Co to jest ROI?

Co to jest przyjazny adres URL?

Co to jest przekierowanie 302?

Co to jest przekierowanie 301?

Co to jest noindex?

Co to jest atrybut nofollow?

Jak pozycjonować samemu stronę w Google?

Co to jest long tail (długi ogon)?

Co to jest linkowanie zewnętrzne?

Co to jest linkowanie wewnętrzne?

Co to są linki sponsorowane?

Co to jest link juice?

Co to jest kanibalizacja słów kluczowych?

Co to jest .htaccess?

Co to jest hreflang?

Co to jest atrybut dofollow?

Co to jest copywriting?

Co to jest content marketing?

Co to jest content?

Co to jest canonical?

Co to jest backlink?

Co to jest błąd 404?

Pozycjonowanie SEO – agencja czy wolny strzelec. Kogo wybrać?

Co to jest artykuł sponsorowany?

Co to jest Anchor?

Co to jest meta title tag?

Co to jest Sitemap?

Co to jest Google Search Console?

Co to jest atrybut ALT?

Co to jest robots.txt?

Co to jest Meta Robots?

Co to jest meta description?

Co to jest słowo kluczowe?

Co to jest duplicate content?

Jak reklamować gabinet medycyny estetycznej w 2023 roku?

Co to jest domain rating?

Co to jest ruch organiczny w wyszukiwarce?

Czym są czynniki rankingowe?

Pozycjonowanie lokalne – czym jest i dlaczego warto inwestować w lokalne SEO?

Audyt SEO – co to jest, dlaczego warto go przeprowadzić i jak to zrobić?

Ile kosztuje pozycjonowanie strony i sklepu w 2023 roku?

Czy znasz te programy do kontroli rodzicielskiej?

Dlaczego Cyberpunk 2077 to majstersztyk w wykonaniu Redów?

Czy wiesz, że… złożenie komputera nie takie jest trudne?

Dlaczego warto naprawić swojego używanego laptopa?

SEO – co to takiego?

Kiedy warto skorzystać z naprawy komputera?

Pierwsze strony internetowe w Polsce i na świecie