Pozycjonowanie Stron Internetowych

Twoja wyższa pozycja w Google – naszym sukcesem

Co to jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron pozwala na uwidocznienie Twojego portalu wśród konkurencji. Wielu z nas zastanawia się w jaki sposób po wpisaniu danej sekwencji, strony są posortowane od najlepiej dopasowanych. Dzieje się to, dzięki odpowiedniemu zastosowaniu technik SEO (ang. Search Engine Optimization). Nie jest to zrządzenie przypadku, a działanie wykwalifikowanej osoby. Pozycjonowanie pozwoli na zwiększenie widoczności podczas wyszukiwania odpowiednio dopasowanych fraz. Nie jest to tym samym, co wykupienie płatnych reklam. Jednym z najczęściej spotykanych mechanizmów pozycjonowania jest odpowiednie zastosowanie słów kluczowych.

Działania z zakresu pozycjonowania pozwalają na zwiększenie uwidocznienia strony w rankingu Google. Większa widoczność jest równa z większą ilością osób odwiedzających Twoją witrynę, co przekłada się na wzrost zysków. Pozycjonowanie jest działaniem ciągłym, dlatego warto pamiętać, że jednorazowe zastosowanie metod wspomagających uwidocznienie strony www, nie przyniesie skutków długofalowych, bez powtarzalności danej czynności. Istotna jest popularność wyszukiwanej frazy. W dobie digitalizacji, bez zastosowania odpowiednich metod pozycjonowania, wybicie spośród miliona stron graniczy z cudem.

pozycjonowanie strony www
pozycje na frazę „opłata za wizytówkę google”

Jakie działania obejmują pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie strony jest dość skomplikowanym procesem, którego głównym celem jest zwiększenie pozycji w wyszukiwarce Google. Nie jest to samo wprowadzenie faz kluczowych, ale przeprowadzenie dokładnej analizy zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej, co pozwala na dostosowanie metod działania. Dbam o odpowiednio przeprowadzone badania, dzięki czemu zapewniam stały rozwój Twojej strony. Pozycjonowanie składa się z trzech podstawowych etapów, do których zaliczamy: audyt strony, działania on-site (ruchy w obrębie witryny internetowej) oraz działania off-site (poza witryną internetową).

4rtweb
Audyt strony

Przeprowadzam w sposób kompleksowy audyt, który jest niczym innym jak oceną funkcjonującej strony internetowej. Służy on ocenie działalności, przed rozpoczęciem pozycjonowania, co pozwala na wyodrębnienie mocnych oraz słabych stron. Dokonuję analizy plusów i minusów, dzięki czemu wiem, jakie techniki pozycjonowania mogą przynieść najlepsze efekty. Jest to podstawowe działanie, dzięki któremu mogę dokonać eliminacji dotychczas stosowanych błędów i wdrożyć działania, które przyniosą lepsze efekty w krótszym okresie czasowym.

4rtweb
Działania on-site

Działania on-site są to wszystkie ruchy stosowane w obrębie strony internetowej. Mogą one podlegać ciągłej obserwacji oraz modyfikacji. Mają one szeroki wpływ na wyniki wyszukiwania, ponieważ są zgodne z algorytmami Google. Do najczęstszych działań on-site możemy zaliczyć: odpowiednią optymalizację strony zarówno pod względem wizualnym, jak i treściowym. Poprawa nagłówków, zwiększanie bądź zmiana rozmieszczenia fraz kluczowych pozwala na uzyskanie dobrych efektów pozycjonowania. Ze strony wizualnej, często przeprowadzam skondensowania treści, czy zmiany grafiki. Jeżeli chcesz, aby Twoja strona miała odpowiedni wygląd zarówno na komputerze, jak i urządzeniach mobilnych, w odpowiedni sposób zadbam o optymalizację witryny, tak aby funkcjonowała odpowiednio na każdym urządzeniu. Przeprowadzam również działania techniczne, dzięki którym Twoja strona będzie funkcjonowała sprawnie i ograniczy skutki uboczne przeciążeń.​

4rtweb
Działania off-site

Działania off-site jak sama nazwa wskazuje, cechują się zmianami poza witryną internetową. Te techniki mają szeroki wpływ na widoczność oraz budowaną reputację. Głównym działaniem jest stosowanie tzw. linkowania na stronach zewnętrznych. Dużą rolę odgrywają tutaj portale społecznościowe, dzięki którym potrafię dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców. Działania z zakresu off-site są dość czasochłonne, ale dzięki doświadczeniu wiem, w jaki sposób mogę zwiększyć Twoją reputację oraz oglądalność strony internetowej. Zawsze dbam o wysoką jakość treści, ponieważ gra ona główne skrzypce w całym przedsięwzięciu.​

4rtweb

Cel pozycjonowania stron internetowych

Zastanawiasz się, jaki jest główny cel pozycjonowania stron? Przede wszystkim najważniejszą korzyścią jest zwiększenie widoczności Twojej platformy, podczas wyszukiwań www. Pozwala to na dotarcie do większej ilości klientów bądź czytelników, w zależności od formy prowadzonej działalności. To z kolei przekłada się na wzrost sprzedaży, a tym samym zwiększanie zysków. Warto pamiętać, że najwięcej osób odwiedza pierwsze 10 stron, które wyświetlają się po wpisaniu wyszukiwanej sekwencji. Warto zastanowić się, czy robiliśmy kiedyś zakupy, zaglądając na 5 stronę wyszukiwarki www? Raczej jest to dość rzadkie zjawisko. Z punktu psychologicznego, klienci często mają większe zaufanie do stron, które wyświetlają się na samej górze rankingu wyszukiwarki. Drugą ważną cechą pozycjonowania stron jest stosowanie tak zwanej autoreklamy.Przy zastosowaniu odpowiedniej wiedzy, jest to rozwiązanie o wiele bardziej opłacalne, jak i skuteczne, w porównaniu z wykupieniem abonamentów reklamowych. Wielu klientów niechętnie korzysta z ofert reklamowanych. Często, są one oznakowane symbolem „treść reklamowa” co dodatkowo zniechęca do korzystania. Dużo lepiej prezentują się strony, na których nie widnieją informacje o treściach reklamowanych, dlatego warto korzystać z pozycjonowania, podczas prowadzenia własnego biznesu. Istotną kwestią jest wiedza, że jednokrotne pozycjonowanie nie zawsze wystarczy Ci na długi okres czasu. Strony internetowe ciągle się rozwijają, a konkurencja dba o odpowiednią autoreklamę, dlatego należy na bieżąco przyglądać się sytuacji na rynku internetowym i korzystać z fachowej pomocy.

tanie pozycjonowanie strony internetowej
efekt działań pozycjonujących – dla madlaser.pl

Dlaczego warto pozycjonować stronę www

Pozycjonowanie stron może wydać się dla Ciebie czymś nie do końca zrozumiałym. Warto zastanowić się, dlaczego ta działalność jest tak istotna i warta swojej ceny. Głównym powodem jest zwiększenie liczby osób odwiedzających doktrynę. Samo utworzenie, ładnej i przejrzystej strony nie daje gwarancji wybicia się i przezwyciężenia konkurencji. Co powoduje zahamowanie sprzedaży i osiągnięcie niskich zysków. Pozycjonowanie pozwala na zwiększenie ruchów osób odwiedzających stronę. Z biegiem czasu staniesz się coraz bardziej rozpoznawalny, dzięki czemu pozyskasz nowych obserwatorów, bądź klientów. Należy pamiętać, iż pozycjonowanie jest dość popularną techniką, dlatego musimy podejmować stałe działania w tym zakresie, aby nie doprowadzić do przewagi naszej konkurencji. Kolejnym istotnym powodem jest wzbudzenie zaufania wśród klientów. Wysokie miejsce w rankingu Google zwiększa oglądalność, co prowadzi do wzrostu liczby osób odwiedzających portal. Ma to wpływ na budowanie zaufania wśród klientów oraz wzmocnieniu wiarygodności naszej strony.

Zastosowanie odpowiedniej metody pozycjonowania pozwala na wzrost liczby nowych odwiedzających nawet o kilkadziesiąt procent w krótkim okresie. Odpowiednie narzędzia pozwalają na stałą kontrolę efektów pracy, dzięki czemu podczas tworzenia zestawień oraz odpowiednich analiz widzimy skutki pracy. Warto pamiętać, że wyniki organiczne (pozycjonowane, a nie reklamowane), budzą większe zaufanie wśród klientów, niż oferty sponsorowane.

Efekty pozycjonowania strony

Pozycjonowanie stron internetowych cennik

Pozycjonowanie strony nie ma jednej standardowej ceny. Wszystko jest zależne od czasu, jaki jest potrzebny na zrealizowanie danego zlecenia, ale również objętości strony internetowej. SEO jest stałym procesem, który powinien być powtarzalny i analizowany. Na koszt końcowy składa się audyt, analiza konkurencji, dobór metod działania oraz monitoring oczekiwanych rezultatów. Sam audyt może plasować się od kwoty 200 zł do kilku tysięcy. Dlatego kwota końcowa jest uzależniona od ilości pracy, jaką trzeba wykorzystać do wykonania danego zlecenia oraz jego objętości.

Pozycjonowanie Lokalne

1 000 zł

brutto


 • audyt strony
 • optymalizacja treści
 • 2 wpisy blogowe
 • 2 linki pozycjonujące
 • raporty miesięczne
 • umowa na czas nieokreślony
 • miesięczne wypowiedzenie

Pozycjonowanie Optymalne

2 000 zł

brutto


 • audyt strony
 • optymalizacja strony
 • optymalizacja treści
 • 4 wpisy blogowe
 • 4 artykuły sponsorowane
 • monitoring widoczności
 • raporty miesięczne
 • umowa na czas nieokreślony
 • miesięczne wypowiedzenie

Pozycjonowanie Premium

4 000 zł

brutto


 • audyt strony
 • optymalizacja strony
 • optymalizacja treści
 • 10 wpisów blogowych
 • 6 artykułów sponsorowanych
 • 15 linków dodatkowych
 • monitoring widoczności
 • monitoring konkurencji
 • raporty miesięczne
 • 3 miesięczne wypowiedzenie

FAQ – Pozycjonowanie Stron WWW

Każde działanie z zakresu pozycjonowania przynosi korzyści. Jednakże w zależności od częstotliwości dokonywania zmian, popularności frazy kluczowej oraz ilości konkurencji, zależny jest efekt. Przy frazach bardziej popularnych, należy częściej dokonywać zmian i analiz, a efekt jest widoczny po dłuższym okresie czasowym.

Pozycjonowanie może być zarówno usługą jednorazową, jak i stałym zleceniem. Warto pamiętać, że raz wykonane pozycjonowanie, nie daje gwarancji stałych efektów. Strony internetowe coraz bardziej się rozwijają, a konkurencja tylko czeka na moment naszych słabości. Warto pamiętać, że wielu posiadaczy stron korzysta z pozycjonowania, dlatego należy dokonywać stałych analiz i unowocześnień w obrębie Twojej witryny.

Czas trwania procesu pozycjonowania jest zależny od popularności występujących fraz. Po przeprowadzeniu audytu jestem w stanie dokonać wstępnej oceny czasu, jaki będzie potrzebny do zrealizowania danego przedsięwzięcia. W przypadku fraz mało popularnych jest to okres około 3 miesięcy, przy bardziej popularnych może wynosić około 9-12 miesięcy.

Długość trwania umowy jest zależna od własnych preferencji. Umowa o dzieło zostaje zakończona w momencie wykonania wszystkich wskazanych czynności. Umowa o świadczenia usług jest długoterminowa i zależna od rezultatów, jaki osiągamy.

Najprostszą metodą dzięki, której możemy zauważyć skutki pozycjonowania, jest wpisanie frazy kluczowej w wyszukiwarkę Google, oraz sprawdzenie, na którym miejscu plasuje się Twoja witryna. Dokonuję również dokładnej kontroli, dzięki czemu jesteś w stanie zauważyć, jak zwiększyła się liczba osób odwiedzających Twoją stronę.

Pozycjonowanie stron jest to działanie mające na celu zwiększenie widoczności Twojej witryny podczas wpisywania wyszukiwanej frazy. Często na początku rankingu ukazują się strony funkcjonujące przez długi czas oraz te, w których zastosowano odpowiednie frazy kluczowe. Dzięki zastosowaniu działań z zakresu on-site oraz off-site jestem w stanie realnie zwiększyć liczbę osób odwiedzających Twoją witrynę.

Pozycjonowanie jest jedną z najistotniejszych czynników podczas tworzenia oraz prowadzenia stron internetowych. W dobie digitalizacji konkurencja jest tak duża, że ciężko samemu wypromować własną stronę www, przez co często „giniemy” wśród naszych oponentów. Wzrost liczby osób korzystającej z naszej strony przekłada się na zwiększenie rozpoznawalności, co powoduje zwiększanie zysków.

Pierwsze efekty mogą być widoczne po okresie około 3 miesięcy przy mniej popularnych frazach. Przy działaniach na frazach często występujących jest to okres wynoszący nie mniej niż 6 miesięcy. Dokładam wszelkich starań, aby w sposób maksymalny skrócić czas oczekiwania klienta na pierwsze efekty.

Wypełnij formularz, a otrzymasz darmową wycenę