pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie sklepów Wordpress

WordPress to coraz popularniejsza platforma, która umożliwia uruchomienie prostego sklepu internetowego z minimum kosztów początkowych. To jeden z czynników, który powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na wejście w biznes e-commerce właśnie z wykorzystaniem możliwości tej platformy. Aby osiągnąć sukces, zwiększyć poziom sprzedaży oraz przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów, musisz zadbać o odpowiednią promocję swojego serwisu.

Tutaj niezbędne są usługi pozycjonowania WordPress wraz z wtyczką WooCommerce. Skorzystaj z mojej oferty, a zajmę się od A do Z planowaniem strategii marketingowej oraz prowadzeniem działań w ramach pozycjonowania WordPressa na platformie WooCommerce. Zobacz, jak mogę pomóc Ci w zwiększeniu rozpoznawalności marki oraz uzyskaniu wyższych pozycji w wynikach wyszukiwania Google.

Pozycjonowanie WordPress z WooCommerce – na czym to polega?

Działania związane z pozycjonowaniem sklepów internetowych postawionych na platformie WooCommere (WordPress) muszą być przede wszystkim odpowiednio zaplanowane. Uwzględnij w swojej strategii marketingowej pewną część budżetu firmowego do przeznaczenia na działania pozycjonerskie. To niezbędne, aby długofalowo zwiększać rozpoznawalność marki oraz pozyskiwać klientów z organicznych wyników wyszukiwania.

Platforma WordPress z WooCommerce to strzał w dziesiątkę, szczególnie jeśli cenisz sobie otwartość kodu źródłowego i nieograniczone możliwości w zakresie pozycjonowania. WordPress jest na tyle dobrze zoptymalizowanym systemem, że bezproblemowo możesz skonfigurować w nim nową platformę sprzedażową przez intuicyjne menu użytkownika. To znacznie ułatwia też pozycjonowanie sklepu WordPress, chociażby pod kątem tworzenia treści i technicznej optymalizacji serwisu.

Dlaczego pozycjonowanie sklepu WordPress ma sens? Poznaj zalety moich usług!

Zawsze wtedy, kiedy w grę wchodzi skuteczne pozycjonowanie strony sklepu WordPress, warto skontaktować się z profesjonalistą. W 4RTWEB gwarantuję indywidualne podejście do każdego klienta, kompleksowość świadczonych usług oraz pełne raporty z prowadzonych działań – u mnie zawsze wiesz, za co płacisz i jakie są efekty pozycjonowania WordPress. Jest też wiele powodów, które determinują opłacalność skorzystania z moich usług. To przede wszystkim: realna szansa na zwiększenie poziomu sprzedaży, nowi klienci z wyników organicznych, poprawa konwersji na stronie, umocnienie pozycji i wizerunku marki na rynku. 

Jako specjalista zadbam o skuteczne pozycjonowanie sklepu WordPress, chociażby po to, aby zbudować zaufanie wśród potencjalnych klientów, poprawić widoczność witryny w wynikach wyszukiwania Google oraz zbudować przewagę konkurencyjną w danej branży. Postaw na pozycjonowanie WordPressa z 4RTWEB, a pomogę Ci rozwinąć skrzydła w biznesie e-commerce.

Czym się zajmuję w ramach pozycjonowania sklepu WordPress? Oferta 4rtweb

Uruchomienie i prowadzenie sklepu internetowego na platformie WordPress z wtyczką WooCommerce to dopiero początek. Bez odpowiedniej reklamy i rozpoznawalności na rynku nie przyciągniesz uwagi potencjalnego klienta ani nie umocnisz pozycji strony www w wynikach wyszukiwania Google. Jeszcze się wahasz przed nawiązaniem współpracy w zakresie pozycjonowanie sklepów WordPress? Zobacz trzy filary, na podstawie których działam i nie zwlekaj zbyt dłużej. Każdy dzień bez skutecznego pozycjonowania sklepu internetowego to realna strata nie tylko na wartości marki, ale także na mniejszym poziomie sprzedaży towarów.

Audyt SEO sklepu WordPress

Pierwszy krok w kierunku opracowania skutecznej strategii pozycjonowania sklepu WordPress to przeprowadzenie pełnego audytu SEO. Takie działania są niezbędne. Tylko wtedy dokładnie dowiem się, jakie są problemy Twojego sklepu internetowego, a także poznam pozycję wyjściową, z której startujemy w ramach pozycjonowania sklepu WordPress. W ramach audytu przygotowuję dla każdego klienta kompleksowy raport wraz ze wstępnymi wskazówkami, co powinniśmy zrobić, aby w ogóle zacząć umacniać pozycję marki.

Optymalizacja sklepu WordPress

Kolejne działania to techniczna optymalizacja sklepu internetowego postawionego na platformie WordPress z wtyczką WooCommerce. Zajmę się przeglądnięciem zainstalowanych wtyczek, kompresją zdjęć, uproszczeniem kodu na wszystkich podstronach, a także uzupełnieniu metadanych i przygotowaniu przejrzystej struktury witryny. Wygeneruję i zoptymalizuję też mapę strony, która wyjątkowo mocno wpływa na efekty pozycjonowania sklepu WordPress z punktu widzenia robotów Google. W ramach optymalizacji skrócę czas ładowania witryny do minimum – to jeden z wielu czynników rankingowych SEO.

Skuteczne pozycjonowanie WordPressa

Na koniec przeprowadzę działania on-site i off-site, aby pozycjonowanie sklepu WordPress naprawdę przyniosło zadowalające efekty dla mojego klienta. Zadbam o prawidłową strukturę linków zewnętrznych i wewnętrznych, wartościowy content na stronie oraz optymalizację SEO. Wszystko po to, aby zmaksymalizować poziom widoczności i sprzedaży sklepu uruchomionego na platformie WordPress.

Ile kosztuje pozycjonowanie sklepu WordPress? Zobacz!

Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z usług pozycjonowania stron WordPress, a w tym sklepów opartych na wtyczce WooCommerce, warto ustalić swój maksymalny budżet na ten cel. Dzięki temu łatwiej mogę ocenić czy będę w stanie zaproponować klientowi skuteczne działania w ramach pozycjonowania sklepu WordPress. Czynniki, które wpływają mocno na całkowite wydatki związane z umocnieniem pozycji sklepu na rynku oraz w wynikach wyszukiwania Google to: wielkość sklepu, branża prowadzonej działalności, zakres czynności specjalisty SEO, aktualna pozycja witryny.

Całkowite koszty związane z pozycjonowaniem sklepu WordPress mogę przedstawić dopiero wtedy, kiedy przeprowadzę analizę i audyt strony. Na podstawie zebranych informacji ocenię, jakie działania powinny zostać przeprowadzone, a to pozwala na oszacowanie kwoty potrzebnej na zrealizowanie strategii marketingowej. Średnio trzeba liczyć się z wydatkami na poziomie do kilku tysięcy złotych – w przypadku niewielkich biznesów e-commerce, które dopiero się rozwijają i celują raczej w niszowy rynek.

Dlaczego warto postawić na pozycjonowanie sklepu WordPress w 4rtweb?

Jest wiele czynników, które zachęcają do skorzystania z mojej oferty na pozycjonowanie sklepów WordPress. Oprócz wieloletniego doświadczenia mogę poszczycić się wysokimi kwalifikacjami oraz znajomością branży SEO. Dzięki temu strategie marketingowe, które przygotowuję, przyczyniają się realnie do:

  • umocnienia pozycji strony w wynikach wyszukiwania Google,
  • zwiększenia poziomu sprzedaży towarów oferowanych online,
  • większej konwersji na stronie internetowej,
  • liczniejszych zysków w wyniku rosnącej sprzedaży,
  • zbudowania pozytywnego wizerunku marki.

A zatem pozycjonowanie sklepu WordPress w 4RTWEB to realna szansa na rozwój swojego biznesu oraz osiągnięcie sukcesu w długofalowym rozrachunku. Jeśli właśnie myślisz o rozwinięciu skrzydeł lub migracji sklepu WordPress, koniecznie skontaktuj się ze mną.

Najczęściej zadawane pytania

Kiedy jest dobry czas na pozycjonowanie sklepu WordPress – WooCommerce?

Na to pytanie nie da się odpowiedzieć w prosty sposób. Praktycznie każdy czas jest dobry na rozpoczęcie pozycjonowanie sklepu WordPress – to zawsze realna szansa na umocnienie pozycji marki i zwiększenie poziomu sprzedaży. Wszystko jednak zależy od tego, jaki mamy budżet. Jeśli jest wystarczająco wysoki, bez wahania stawiajmy na usługi pozycjonowania sklepów WordPress.

Czy warto zdecydować się na konsultację SEO przed rozpoczęciem pozycjonowania WordPressa?

Zdecydowanie tak. Podczas konsultacji wstępnie poznam problemy sklepu na platformie WordPress i ocenię, jakie mogą być orientacyjne koszty wdrożenia działań związanych z pozycjonowaniem takiego biznesu.

Jakie korzyści niesie profesjonalne pozycjonowanie sklepu WordPress?

W ramach pozycjonowania sklepu WordPress zyskasz: rozpoznawalność marki, lepszy poziom sprzedaży, czyli zyski, większe zainteresowanie potencjalnych klientów, możliwość dotarcia do szerszej grupy odbiorców. Skutkiem pozycjonowania z moją pomocą są też długoterminowe efekty, a więc wzrost sprzedaży z organicznych wyników będzie utrzymywał się przez jakiś czas nawet po zakończeniu naszej współpracy.

Czy efekty pozycjonowania sklepu na WordPressie są widoczne od ręki?

Niestety nie, choć zdarzają się przypadki, że algorytmy Google prawie od ręki reagują na wprowadzone zmiany na stronie. Pozycjonowanie sklepu WordPress wymaga poświęcenia najczęściej kilku miesięcy, aby zauważyć pierwsze efekty.