4rtweb

Jak reklamować myjnię samochodową w Internecie?

Myjnie samochodowe najczęściej reklamują się lokalnie za pomocą różnego typu banerów. W dzisiejszych czasach takie działania jednak nie wystarczą, ponieważ większość współczesnych klientów przed skorzystaniem z jakichkolwiek usług sprawdza daną firmę w sieci. Tam szuka informacji na temat cennika czy rodzaju świadczonych usług. Często czyta również opinie, a jeśli tych brakuje, traktuje firmę z dużą rezerwą. Myjnia samochodowa powinna więc “istnieć” w Internecie. Samo posiadanie strony internetowej to jednak nadal za mało, aby skutecznie pozyskiwać klientów. Jak więc promować taki biznes w sieci?

Pozycjonowanie strony internetowej myjni samochodowej

Myjnia samochodowa powinna posiadać choć najprostszą stronę internetową – tak zwany landing page, dzięki któremu klient będzie miał dostęp do informacji takich jak godziny otwarcia myjni, cennik, dostępne formy płatności czy opis oferowanych usług. Posiadając własną witrynę, firma może jednak zwiększyć też swoją rozpoznawalność. Wystarczy, że jej strona internetowa będzie wyświetlała się jako jeden z pierwszych wyników wyszukiwania. Aby tak się stało, trzeba zoptymalizować witrynę pod odpowiednio dobrane słowa kluczowe, najlepiej z zastosowaniem fraz wskazujących na konkretną lokalizację

Pozycjonowanie sprawia, że strona wyświetla się tym osobom, do których ma dotrzeć oferta. Jeśli firma chce, aby jej witryna znalazła się w TOP10 Google, musi zadbać o nią od strony technicznej. Profesjonalna strona internetowa ma być estetyczna, przejrzysta, intuicyjna w obsłudze, responsywna i “szybka” – szybko ładująca się. Konieczne jest także umieszczenie w treściach na takiej stronie wspomnianych fraz kluczowych, na przykład “myjnia samochodowa Warszawa”. 

Wizytówka Google Moja Firma

Myjnia samochodowa musi trafić także na mapy Google. Jeśli firma stworzy dobrze zoptymalizowaną wizytówkę w Profil Firmy w Google, potencjalny klient zobaczy w wyszukiwarce takie informacje jak opis usług, cennik, godziny otwarcia, dane teleadresowe, zdjęcia myjni czy opinie klientów. Wizytówkę warto powiązać też ze stroną internetową. Jeśli myjnia zadba o zaistnienie na mapach Google oraz w wyszukiwarce, zagwarantuje sobie przede wszystkim zaufanie użytkowników. Współczesny klient z rezerwą podchodzi dzisiaj bowiem do takich przedsiębiorstw, o których nie może znaleźć w sieci żadnych informacji. Inną kwestią są natomiast opinie, które mogą być zarówno pochlebne, jak i negatywne – firma nie może kontrolować tego, co internauci piszą o niej w sieci. Jednak to, co jest w mocy przedsiębiorstwa, to reagowanie na opinie, zwłaszcza na te negatywne – w uprzejmy sposób.

Płatna reklama dla myjni samochodowej

Pozycjonowanie strony internetowej myjni samochodowej i każdej innej firmy to działanie wymagające czasu i zaangażowania. Nieco inaczej wygląda sprawa z płatną kampanią reklamową Google Ads, która daje szybkie i łatwe do zmierzenia rezultaty. Myjnia może zainwestować więc w promocję w sieci wyszukiwania, aby jej strona wyświetlała się jako jeden z pierwszych wyników sponsorowanych. Dzięki temu w link kliknie większa liczba użytkowników zainteresowanych daną usługą. To również ze względu na dobre targetowanie, reklama Google Ads cieszy się taką skutecznością. Warto pamiętać jednak, że obejmuje ona nie tylko płatne wyniki wyszukiwania, ale też reklamy graficzne na stronach partnerskich. Tutaj należy pamiętać natomiast o potencjale remarketingu, czyli o możliwości dotarcia do osób, które już weszły na stronę firmy, ale nie podjęły żadnego działania. W ramach reklamy graficznej można zaoferować potencjalnemu klientowi atrakcyjniejszą ofertę, która przekona go do skorzystania z “wyjątkowej okazji”. 

Myjnia samochodowa a profil w mediach społecznościowych

Czy warto prowadzić profil w social mediach dla myjni samochodowej? Z jednej strony możliwość publikowania ciekawych treści w takiej branży jest mocno ograniczona. Z drugiej jednak media społecznościowe dają firmom nie tylko dostęp do ogromnej bazy potencjalnych, nowych klientów, ale również możliwość dbania o dobre relacje z obecnymi klientami. Posiadając profil, na przykład, na Facebooku myjnia może publikować informacje na temat stosowanych środków czyszczących czy dostępnej ilości stanowisk. Ma też możliwość promowania się za pomocą zdjęć “przed i po”. Może organizować akcje zniżkowe czy nawet konkursy z nagrodami w formie zniżek, a także informować o innych godzinach pracy czy o ewentualnych awariach. Wszystko to sprawia, że stali klienci mogą być na bieżąco ze wszystkimi zmianami, a to również przekłada się na większe zaufanie do firmy, z usług której korzystają. 

Warto wspomnieć również, że Facebook, podobnie jak Google, proponuje firmom płatne formy reklamy, w tym między innymi promowanie postów. Można zatem, choćby na próbę, wykupić kampanię reklamową Facebook Ads, aby przekonać się, czy przyniesie ona pozytywne efekty. Największym atutem takiej reklamy będzie natomiast możliwość dotarcia do precyzyjnie określonej grupy docelowej, wyselekcjonowanej nie tylko na podstawie wieku czy lokalizacji, ale nawet na podstawie zainteresowań.

Podobne wpisy