4rtweb

Jak reklamować przedszkole?

W dzisiejszych czasach w internecie można wypromować praktycznie wszystko: zarówno produkt, usługę, jak i markę osobistą. Żadnym wyjątkiem nie są działania promocyjne dla placówek edukacyjnych takich, jak przedszkola. Prowadzenie działalności związanej z opieką i edukacją dzieci to biznes, który jak najbardziej trzeba promować, szczególnie jeśli placówka jest prywatna. Jak zatem powinna wyglądać reklama przedszkola w sieci? W tym artykule podpowiadamy, jak zaplanować działania, aby te przynosiły zamierzone efekty w jak najkrótszym czasie.

Reklama przedszkola w praktyce – czy to w ogóle ma sens?

Ofertą przedszkoli na terenie Polski są zainteresowani przede wszystkim zatroskani rodzice. W trakcie prowadzenia kampanii kluczowe jest to, aby stosować w treściach język korzyści. Tylko w ten sposób można przyciągnąć uwagę rodziców i zachęcić ich do zapisania dziecka na zajęcia edukacyjne w wybranej placówce.

Reklama prywatnego przedszkola w Google polega przede wszystkim na prowadzeniu działań SEO oraz wdrażaniu kampanii Google Ads, celem przyciągnięcia uwagi potencjalnych klientów. Potrzeby i wymagania rodziców dzieci są najważniejsze. Głównie z tego względu opracowanie skutecznej reklamy przedszkola ma tak ogromne znaczenie.

Im lepsza widoczność witryny przedszkola w wyszukiwarce Google, tym większa szansa, że potencjalny klient zainteresuje się zapisaniem malucha do znalezionej placówki. W praktyce promowanie przedszkola prywatnego wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. 

Bez znajomości zasad SEO, pozycjonowania, algorytmów Google oraz metod planowania kampanii Google Ads i w social mediach nie da się skutecznie zorganizować akcji promocyjnych przedszkola. Aby mieć pewność, że kampanie zostaną przeprowadzone kompleksowo i z zadowalającymi efektami, warto skontaktować się z profesjonalną agencją marketingową.

Jak promować przedszkole? Najważniejsze informacje

Skuteczna promocja placówki edukacyjnej, czyli przedszkola lub żłobka polega przede wszystkim na informowaniu potencjalnych klientów o aktualnej ofercie. Kilka zasad, jakimi warto się kierować, aby zmaksymalizować skuteczność osiąganych celów marketingowych to:

 • zadbaj o ciągłość promocji i kampanii Google Ads – promocja w internecie lubi regularność.
 • wykorzystaj o jasny przekaz, że przedszkole stanowi bezpieczną przystań dla dzieci,
 • używaj języka korzyści, aby wskazać na atuty zapisania dziecka do placówki edukacyjnej,
 • promuj się lokalnie, szczególnie jeśli przedszkole działa tylko w jednej lokalizacji,
 • zbuduj mapę fraz kluczowych, na które przedszkole będzie lepiej widoczne w wyszukiwarce Google.

Google Ads i pozycjonowanie a promocja przedszkola

Opracowanie perfekcyjnej strategii, które umożliwi wypromowanie przedszkola prywatnego lub publicznego, wymaga czasu oraz świadomości odnośnie do tego, jak powinny być prowadzone działania SEO. Na rynku dostępne są różnego rodzaju narzędzia do weryfikacji widoczności witryny w sieci, a także budowania bazy najlepszych fraz kluczowych. To pomocne na etapie planowania contentu na stronie oraz wdrażania kampanii marketingowych, np. Google Ads.

Kampanie Google Ads

Można powiedzieć, że tworzenie kampanii w Google Ads to proces długotrwały, wymagający oraz konkretny. Głównie z tych powodów niezbędny jest dobrze opracowany plan działania, który uwzględnia: budżet, terminy, frazy kluczowe oraz grupę docelową klientów. To znacznie zwiększa szansę na pozyskanie nowych klientów i zwiększenie widoczności strony w sieci.

Decydując się na kampanię Google Ads dla przedszkola, warto stworzyć taki content sprzedażowy, który zachęci rodziców do zapisania dziecka na zajęcia oraz wskaże, że dana placówka jest najlepszym miejscem do edukacji dzieci w wieku przedszkolnym.

Czy kampanie Google Ads mają jakiekolwiek zalety? Tak, a co najważniejsze – jest ich całkiem sporo. Najważniejsze to: możliwość kontrolowania budżetu przeznaczonego na reklamę, łatwa weryfikacja skuteczności prowadzonych działań, możliwość połączenia kilku kampanii ze sobą, a także szansa na zbudowanie pozytywnego wizerunku przedszkola – na rynku lokalnym i ogólnokrajowym.

Pozycjonowanie SEO

Jeśli chodzi o kampanie reklamowe dla przedszkoli prywatnych i innych placówek edukacyjnych, warto wyróżnić możliwość pozycjonowania SEO witryny w sieci. Dzięki temu strona przedszkola będzie wyświetlać się na wysokich pozycjach w wyszukiwarce Google, a to przekłada się na zwiększone zainteresowanie rodziców ofertą edukacyjną danej placówki.

Usługi pozycjonowania stron internetowych to dość skomplikowane procesy, które muszą być dobrze opracowane. Dlaczego? Otóż tylko wtedy algorytmy Google będą w stanie poprawnie zaindeksować witrynę i wyświetlić ją w wynikach wyszukiwania. Główne korzyści wynikające z pozycjonowania SEO witryny przedszkola to:

 • większy ruch na stronie internetowej,
 • przyciągnięcie uwagi nowych klientów,
 • budowanie renomy marki na rynku,
 • maksymalizacja zysków.

Jak zatem zaplanować procesy związane z pozycjonowaniem SEO i co warto zadbać? Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek w tym zakresie.

 1. Dobrze przygotowana reklama żłobka lub przedszkola powinna zaczynać się od odpowiednio dopasowanych słów kluczowych. To podstawa, aby pozycjonowanie było skuteczne i nie „przepalało” budżetu reklamowego.
 2. Pozycjonowanie to nie tylko kwestia dodawania SEO-treści na stronie internetowej, ale także optymalizacja działania całego serwisu.
 3. Content, np. na blogu powinien być family friendly, czyli przyjazny dla rodziców z dziećmi.

Jeśli chodzi o reklamę przedszkola lub innej placówki medycznej, do której uczęszczają dzieci, najważniejsze jest to, aby przekazać odbiorcom wszystkie kluczowe wartości wyróżniające przedszkole. Dzięki temu rodzice chętniej będą zapisywać swoje pociechy na zajęcia.

Promocja i pozycjonowanie przedszkola – podsumowanie

W ramach pozycjonowania SEO i promowania oferty przedszkola warto też wykorzystać reklamę lokalną. Można w tym celu użyć mediów lokalnych, społecznościowych, gazet, a także Wizytówki Google Moja Firma. To skuteczne sposoby, które ułatwiają dotarcie do jak największej liczby potencjalnych odbiorców, którzy mogą zapisać swoje dzieci do przedszkola.

Obecnie reklama przedszkola lub żłobka w sieci jest koniecznością, chociażby z tego względu, aby placówka mogła utrzymać się z zapisów dzieci na zajęcia. Inwestycja w działania związane z pozycjonowaniem SEO, marketing lokalny oraz reklamy Google ADS to dobry wybór, szczególnie jeśli liczy się jak najszybsze przyciągnięcie uwagi klientów, czyli rodziców.

Podobne wpisy