Kim jest i czym zajmuje się Freelancer SEO

Kim jest i czym zajmuje się Freelancer SEO?

W czasach konkretnych specjalizacji i zatrudniania ludzi robiących jedną rzecz, w której się specjalizują, coraz bardziej doceniane są osoby posiadające umiejętności z szerszej dziedziny. W branży internetowej coraz bardziej doceniani są Freelancerzy SEO, oferujący podobny zakres usług do specjalistycznych agencji, jednak w wykonaniu jednoosobowym. Czym się wyróżniają ?

Kim jest Freelancer?

By zrozumieć kim jest Freelancer SEO niezbędne jest zrozumienie samego terminy Freelancer. Z języka angielskiego oznacza to najzwyczajniej wolnego strzelca. W Polsce moglibyśmy taki rodzaj pracy nazwać najczęściej wolnym zawodem. Freelancer nie ma określonych godzin pracy i nie podlega pod grafik jednego konkretnego pracodawcy. Pracuje w godzinach, które mu odpowiadają i może to robić z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy, że będzie miał komputer z dostępem do Internetu. Rozwiązanie to jest idealne dla ludzi chcących pozostać niezależnymi.

Czym zajmuje się Freelancer SEO?

Głównym zadaniem Freelancera SEO jest dbanie o to, by strona internetowa klienta trafiła na jak najwyższą pozycję w wynikach wyszukiwania. Ma to wpływ na liczbę odwiedzających, czyli potencjalnych klientów. Zatrudnienie Freelancera SEO traktować można jako formę inwestycji w rozwój firmy, ponieważ może on znacząco wpłynąć na wysokość obrotów. Dodatkowo doświadczony Freelancer jest w stanie zapewnić dodatkowy dopływ potencjalnych klientów poprzez inne metody marketingu internetowego, jak na przykład marketing szeptany.

Na czym polega praca Freelancera SEO?

Freelancer SEO swoją pracę zaczyna od szczegółowej analizy strony, którą ma się zająć i znalezieniem jej słabych punktów pod kątem pozycjonowania. Podstawowym zabiegiem jest optymalizacja strony pod kątem SEO poprzez:

  • poprawienie meta danych,
  • stosowanie odpowiednich słów kluczowych w treści strony,
  • optymalizacja istotnych treści,
  • tworzenie nowych treści dla strony,
  • usuwanie krytycznych błędów na stronie.
  • stosowanie przekierowań na stronie,
  • usunięcie wszelkich powtórzeń występujących na stronie (algorytmy nie lubią duplikatów),
  • poprawienie linkowania wewnętrznego w witrynie,
  • pozyskiwanie linków sponsorowanych.

Po odpowiednim przygotowaniu strony Freelancer SEO może zająć się przygotowanie treści, która umieszczona będzie poza właściwą stroną, ale będzie do niej linkowała. W ten sposób zwiększa liczbę linków zewnętrznych, co przekłada się na poprawę oceny przez algorytm wyszukiwania.

Oprócz przygotowania wszystkiego pod kątem technicznym Freelancer SEO zajmuje się też tak prozaicznymi czynnościami jak przygotowanie stosownych treści do uzupełnienia pozycjonowanej strony, oraz tekstów zapleczowych, ofertowych czy sponsorowanych. Wszystkie one mają bowiem wpływ na cały proces poprawiania pozycji w liście wyszukiwania.

Jakie zalety ma wybór Freelancera SEO?

Największą zaletą współpracy z Freelancerem SEO jest to, że klient ma cały czas kontakt z jednym człowiekiem i to z nim wszystko ustala. W przeciwieństwie do agencji, w których pracuje wiele osób, tutaj kontakt jest osobisty i możliwy w dużo szerszym zakresie. W każdej chwili można wprowadzić zmiany i dowiedzieć się o postępie prac. Dodatkowo bardzo często Freelancer SEO prowadzi jednego klienta, przez co poświęca mu całą uwagę i jest skoncentrowany na swojej pracy. Daje to dużo lepsze wyniki niż w przypadku pracy dla kilku zleceniodawców jednocześnie, jak ma to miejsce w przypadku agencji. Atutem Freelancera SEO jest również niższa cena całej usługi pozycjonowania. Jako że pracuje przy projekcie sam, nie musi się dzielić z nikim swoim wynagrodzeniem, więc jest w stanie zaoferować dużo bardziej konkurencyjną stawkę od agencji. 

Czy warto wybrać usługi Freelancera SEO?

Agencje zajmujące się szeroko rozumianym SEO i innymi metodami marketingu w Internecie mają swoje niepodważalne zalety. Usługi przez nie oferowane są kompleksowe i umożliwiają szybki rozwój. Wybór Freelancera SEO również nie będzie złym wyborem. W przeciwieństwie do agencji poświęci klientowi cały swój czas, a jego usługi będą tańsze. Dzięki dużo większej elastyczności i samodzielnemu wykonywaniu pracy, którą w agencji wykonuje kilka osób, jest w stanie dużo dokładniej dostosować działania niezbędne do osiągnięcia odpowiedniego wyniku. Z usług Freelancera SEO korzystać powinny w szczególności osoby ceniące sobie dobry kontakt i możliwość modyfikowania planów i założeń już w czasie wykonywania zlecenia.

Podobne wpisy