4rtweb

Jak reklamować sklep zoologiczny?

Skuteczna reklama sklepu zoologicznego w sieci wymaga poświęcenia sporo czasu, energii oraz firmowego budżetu. Tylko w ten sposób można wdrożyć strategię marketingową, która będzie przynosić zamierzone efekty i jednocześnie pozytywnie wpłynie na ruch na stronie internetowej. W jaki sposób pozyskać nowych klientów, a stałych zatrzymać na nieco dłużej? Wystarczy dobrze zaplanować reklamę sklepu zoologicznego – to podstawa do osiągnięcia sukcesu w branży.

Promocja sklepu zoologicznego – w jaki sposób prowadzić działania marketingowe?

Wypromowanie strony internetowej sklepu zoologicznego tak, aby ta była widoczna na wysokich pozycjach w wyszukiwarce Google, wymaga czasu, ale także wiedzy na temat SEO i pozycjonowania. Warto dodać, że działania w tym zakresie praktycznie nie mają końca. Wynika to ze stale rosnącej konkurencji oraz zmieniającego się rynku, który wymusza dostosowanie form reklamy do aktualnych trendów rynkowych.

Kilka sprawdzonych metod promowania sklepu zoologicznego w dzisiejszych czasach to:

 • kompleksowy audyt SEO strony internetowej – dzięki temu można wprowadzić pewne zmiany, które wpłyną na wyższe pozycje sklepu w Google,
 • weryfikacja działań konkurencji – to podstawa na etapie planowania strategii marketingowej,
 • weryfikacja słów kluczowych dla sklepu zoologicznego, na które warto się pozycjonować,
 • ustalenie grupy odbiorców – dzięki temu można dopasować charakter przekazu na stronie internetowej (informacyjny, edukacyjny lub sprzedażowy),
 • budowanie treści, np. opisy produktów lub prowadzenie bloga sklepu zoologicznego,
 • tworzenie skutecznej sieci linków zewnętrznych,
 • optymalizacja sklepu pod kątem technicznych zagadnień – dzięki temu przeglądarki szybciej indeksują witrynę.

Wykorzystanie wszystkich powyższych wskazówek to prosta droga do sukcesu – nie tylko w odniesieniu do pozycjonowania, ale także realnych zysków przedsiębiorstwa ze sprzedaży.

Na czym polega audyt SEO sklepu zoologicznego?

Kompleksowy audyt sklepu internetowego z artykułami dla zwierząt to nic innego, jak weryfikacja konkurencji oraz dotychczasowych działań prowadzonych z zakresu SEO i pozycjonowania. Dopiero po sporządzeniu raportu można przystąpić do dalszego działania i planowania strategii marketingowej na najbliższe miesiące. Uzyskanie powyższych informacji umożliwia agencji SEO opracowanie rozsądnego planu, który daje realne szanse na osiągnięcie zamierzonych efektów w stosunkowo krótkim czasie. 

Frazy kluczowe a pozycjonowanie sklepu zoologicznego – najważniejsze informacje

Jeśli chodzi o SEO sklepu zoologicznego, warto dodać, że kluczowy będzie dobór odpowiednich słów kluczowych. To właśnie na tej podstawie strona będzie wyświetlana w wyszukiwarce Google. Dobrze dopasowane frazy przekładają się na efekty sprzedaży, a więc i większe zyski przedsiębiorstwa.

Prowadząc kampanie SEO dla sklepu zoologicznego, warto wykorzystać co najmniej kilka narzędzi do pozycjonowania, np. Senuto, Semstorm czy nawet Google Keyword Planner. To skuteczne oprogramowanie, które ułatwia wyszukiwanie i porównywanie popularnych słów kluczowych w danej branży.

W trakcie dopasowywania fraz dla sklepu zoologicznego można kierować się kilkoma zasadami. Te najpopularniejsze brzmią następująco:

 • ogólne frazy z wysokim współczynnikiem wyszukiwań warto stosować na stronach głównych,
 • złożone słowa kluczowe dotyczące produktów warto przyporządkowywać do kategorii lub opisów towaru dostępnego w ofercie
 • słowa kluczowe pośrednie warto wykorzystać do podkategorii, aby stworzyć mocną strukturę opisów, co wpłynie pozytywnie na prowadzone działania SEO,
 • frazy nawiązujące do treści poradnikowych można skutecznie wykorzystać na blogu sklepu zoologicznego, aby zachęcić czytelników do przeglądnięcia oferty sklepu.

W przypadku sklepów zoologicznych warto wykorzystać frazy typu long tail (długie ogony), które składają się z co najmniej 3 słów. Te świetnie nawiązują bezpośrednio do użytkownika oraz mogą pozycjonować zarówno produkty na stronie sklepu, jak i wpisy blogowe.

Jak pisać treści SEO na stronę sklepu zoologicznego?

Przygotowywanie treści na stronę sklepu zoologicznego to nie lada wyzwanie, chociażby ze względu na konieczność znajomości branży i specyfiki produktów, a także pisania pod SEO. Jak tworzyć skuteczne teksty, które przełożą się na widoczność sklepu z artykułami dla zwierząt. Oto kilka wskazówek pomocnych na tym etapie działań promocyjnych:

 • staraj się pisać językiem korzyści – to zawsze spotyka się z aprobatą klientów, a dodatkowo ułatwia przekaz najważniejszych informacji,
 • treść powinna być zoptymalizowana i czytelna,
 • frazy kluczowe w opisach produktów i na blogu powinny być wykorzystywane naturalnie, także w odmianie.

Pamiętaj! Na stronie sklepu zoologicznego należy pisać przede wszystkim dla użytkowników, a nie dla robotów wyszukiwarki, które indeksują witryny. Teksty na stronie powinny być treściwe, nie za długie i pisane tak, aby czytelnicy szybko odnaleźli interesujące ich informacje na stronie.

Techniczne aspekty sklepu zoologicznego a pozycjonowanie SEO

Wbrew pozorom techniczna optymalizacja serwisu internetowego to gwarancja, że prowadzone działania będą skuteczne, a strona osiągnie wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania Google. Aby pod względem technicznym wszystko działało tak, jak należy, wystarczy:

 • zoptymalizować linkowanie wewnętrzne,
 • uaktualnić opisy title i meta description,
 • stworzyć i wdrożyć przejrzystą mapę strony sklepu zoologicznego,
 • wdrożyć przekierowania dla 404 i adresów kanonicznych,
 • dopasować witrynę do ładowania na różnych urządzeniach – nie tylko stacjonarnych, ale i mobilnych,
 • zainstalować bezpieczny certyfikat SSL – to przydaje się w trakcie przechowywania danych klientów oraz płatności online.

Kluczowe są także linki pozyskiwane z wartościowych stron zapleczowych. Dzięki temu sklep z artykułami dla zwierząt będzie widoczny na wysokich pozycjach organicznych w Google. Linki można pozyskiwać z portalu informacyjnych, ogłoszeniowych, serwisów zapleczowych oraz poprzez współpracę z influencerami.

Alternatywny marketing sklepu zoologicznego – co jeszcze warto wiedzieć?

W ramach pozycjonowania sklepu internetowego z produktami dla zwierząt i ich opiekunów warto zadbać o dobrze spersonalizowaną wizytówkę Google. To narzędzie, które ułatwia promocję sklepu na lokalnym rynku. Dobrym sposobem na zwiększenie widoczności jest pozyskiwanie pozytywnych opinii dla konta – oczywiście w legalny sposób.

Inne opcje na zwiększenie rozpoznawalności sklepu i poziomu zysków to remarketing, reklamy produktowe, oraz płatne kampanie Google Ads

Podsumowując: w trakcie planowania strategii marketingowej dla sklepu zoologicznego warto przygotować atrakcyjne treści reklamowe, ustalić grupę docelową i wspólne cele, a także na bieżąco aktualizować efekty, jakie przynosi wdrożenie kampanii SEO.

Podobne wpisy