4rtweb

Jak reklamować salon jubilerski?

Prowadzenie kampanii reklamowych dla salonu jubilerskiego oraz opracowanie strategii pozycjonowania SEO wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. W tym przypadku trzeba dobrze zaplanować działania. To gwarancja, że wdrożone metody działania przyniosą zamierzone efekty – oczywiście po czasie. W SEO nic nie dzieje się natychmiastowo! Przeczytaj ten krótki poradnik i poznaj metody reklamowania salonu jubilerskiego.

Promocja salonu jubilerskiego w sieci – czy to trudne zadanie?

Nie ma żadnych wątpliwości, że prowadzenie kampanii reklamowej dla salonu jubilerskiego to wymagające zajęcie. Konkurencja na rynku ogólnokrajowym i międzynarodowym jest ogromna, dlatego pozyskanie wysokich pozycji w wyszukiwarce Google wymaga czasu, dobrze opracowanej strategii oraz dobrego contentu na stronie.

W dzisiejszych czasach z reklamy w sieci mogą korzystać firmy z branży jubilerskiej takie, jak: salony i pracownie złotnicze, sklepy z biżuterią online, markety z biżuterią hand-made, sklepy z dekoracjami i wiele innych, podobnych działalności.

Osoba odpowiedzialna za promocję marki i pozycjonowanie SEO musi zdawać sobie sprawę z tego, jakie wyzwania będą stawiane firmie w tej branży. Kilka istotnych czynników, na które warto zwrócić uwagę to:

 • Sezonowość produktów – często zdarza się, że zapotrzebowanie na biżuterię jest większe w okresach świątecznych, walentynek, a nawet na Dzień Kobiet.
 • Stale zmieniające się trendy rynkowe – biżuteria, a dokładnie trendy rynkowe zmieniają się tak szybko, jak trendy modowe. Z tego względu dopasowanie reklamy do aktualnych potrzeb konsumentów to podstawa skutecznych działań marketingowych.
 • Konieczność pozyskiwania nowych klientów – sklepy jubilerskie raczej nie utrzymują długofalowych relacji z klientami. To oznacza, że działania marketingowe powinny być nakierowane głównie na nowych konsumentów zainteresowanych zakupem biżuterii.

Pozycjonowanie sklepu jubilerskiego w XXI wieku – jak zrobić to dobrze?

Podstawą do rozpoczęcie działań związanych z pozycjonowaniem SEO jest realizacja kompleksowego audytu strony internetowej. Na podstawie pozyskanych informacji i sporządzonego raportu można ocenić, jakie są szanse i zagrożenia dla aktualnej witryny. Dzięki temu szanse na wdrożenie skutecznej kampanii są o wiele większe.

Pamiętaj! Prowadzenie reklamy jubilera w sieci bez wcześniejszej weryfikacji rynku oraz dotychczasowych działań nie ma żadnego sensu i raczej skazane jest na porażkę.

Poniżej przedstawiamy kilka kroków, których nie można pominąć w odniesieniu do pozycjonowania sklepu jubilerskiego w internecie.

 1. Audyt SEO i weryfikacja działań konkurencji. To podstawa, aby ocenić jakość dotychczasowej treści na stronie, czas ładowania witryny, ruch użytkowników oraz występowanie błędów, które można poprawić i pozytywnie wpłynąć na pozycję witryny w Google.
 2. Dopasowanie fraz kluczowych do profilu działalności. W trakcie pozycjonowania sklepu z biżuterią warto dokładnie zweryfikować słowa kluczowe, które są najczęściej wyszukiwane przez potencjalnych klientów. Do tego można wykorzystać profesjonalne narzędzia: Senuto, SurferSEO oraz Google Keyword Planner. W branży jubilerskiej warto stawiać na frazy z lokalizacją, długie ogony oraz słowa, które nie będą generować kanibalizacji na stronie.
 3. Budowanie treści w serwisie. Dotyczy to zarówno opisów produktów, strony głównej, jak i firmowego bloga o tematyce biżuterii i jubilerstwa. W tej branży działania SEO związane z treścią muszą opierać się na słowach kluczowych, ale także być pisane językiem korzyści. To dobry sposób, aby przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów i pozyskać konwersję na stronie.
 4. Optymalizacja działania serwisu www. Aby prowadzone działania SEO były jeszcze skuteczniejsze, warto zoptymalizować stronę internetową. W tym przypadku liczy się dostępność wersji mobilnej, szybkość ładowania strony, instalacja bezpiecznego certyfikatu SSL do formularzy oraz budowa struktury linkowania wewnętrznego. Warto też usunąć zduplikowane treści, które mogłyby negatywnie wpływać na ocenę witryny przez roboty Google.

Istotne jest także zbudowanie profilu linków przychodzących dla branży jubilerskiej. W ten sposób można pozyskać większy ruch na stronie.

Lokalne pozycjonowanie sklepu z biżuterią – o czym trzeba pamiętać?

W dzisiejszych czasach wiele firm z branży jubilerskiej prowadzi swoje działania nie tylko w sieci, ale także stacjonarnie. Z tego względu warto pozycjonować ofertę i usługi na lokalnych rynkach. Jak to zrobić? Można wykorzystać wizytówkę Google. Wystarczy stworzyć ją w serwisie Google Moja Firma.

Google Ads i reklama sklepu z biżuterią

Alternatywnie można pozyskać linki stron w podobnych lokalizacjach i pisać posty sponsorowane z uwzględnieniem lokalizacji. Dobrym pomysłem jest także prowadzenie profilu sklepu w social mediach z mocnym naciskiem na wybraną lokalizację. Jeśli działania marketingowe będą skuteczne, biznes ma szansę pojawić się w najpopularniejszych wynikach wyszukiwania na mapach Google, a to wysoce przekłada się na ruch na stronie.

Jeśli chodzi o działalność sklepu jubilerskiego, warto też wykorzystać potencjał Google Ads. Reklama tego typu występuje w kilku formach: remarketing, reklama w sieci wyszukiwania oraz produktowa promocja w Google Zakupy. 

Aby działania były skuteczne, warto wybrać frazy z długimi ogonami i pośrednie frazy kluczowe. Następnie stworzyć chwytliwą treść reklam – oczywiście zgodną z SEO. Finalnie wystarczy ustalić miesięczny i dzienny budżet, stawki za kliknięcie oraz preferowaną grupę odbiorców. Po zbudowaniu kampanii w Google Ads można zwiększyć współczynnik CTR.

Remarketing polega na odwoływaniu się do klienta, który porzucił swój koszyk zakupowy. Wdrożenie takich działań spowoduje, że odbiorcom będą wyświetlane reklamy nawiązujące do promocji w ramach powrotu na stronę, np. darmowa wysyłka lub rabat na produkty.

Ostatnia metoda reklamy w tym przypadku to dodawanie produktów do listy zakupów w Google. Wystarczy przygotować plik produktowy, przesłać go na konto Google Merchant Center i poczekać na efekty takiej reklamy.

Reklama jubilera w mediach społecznościowych – na czym polega?

Prowadzenie kampanii reklamowej dla salonu jubilerskiego w mediach społecznościowych to spore wyzwanie. Jak zatem przygotować strategię działania, aby wdrożone metody były jak najskuteczniejsze? Oto kilka wskazówek:

 • postaw na różnorodność reklam,
 • staraj się dopasować materiały reklamowe do konkretnej grupy odbiorców,
 • ustal jasny cel kampanii reklamowej w social mediach,
 • wybierz odpowiednie serwisy do promowania swojego sklepu z biżuterią, np. Facebook lub Instagram,
 • w trakcie budowania postów reklamowych wykorzystuj CTA (Call To Action),
 • dbaj o pozytywne opinie od zadowolonych klientów.

Podsumowując: reklama salonu jubilerskiego lub sklepu z gotowymi wyrobami biżuteryjnymi wymaga czasu, dobrej organizacji pracy oraz inwestycji odpowiednio wysokiego budżetu. Tylko wtedy można oczekiwać zadowalających efektów po wdrożeniu promocji swojego biznesu. Jeśli chcesz mieć pewność, że reklama sklepu z biżuterią będzie naprawdę skuteczna, a strona uzyska wysokie pozycje w Google, koniecznie skorzystaj z profesjonalnej pomocy naszej agencji.

Podobne wpisy