4rtweb

Reklama firmy eventowej online – jak zrobić to dobrze?

Skuteczna promocja firmy eventowej jest uzależniona przede wszystkim od tego, jak dobrze zaplanujemy strategię marketingową. Jeśli zamierzasz rozkręcić swój biznes i zabrać się za przygotowywanie naprawdę pokaźnych przedsięwzięć, koniecznie zdecyduj się na stworzenie kampanii reklamowej, która pozwoli Ci na skuteczną promocję swojego biznesu. W ten sposób pozyskasz dodatkowych klientów i sprawisz, że konwersja na stronie internetowej Twojej firmy eventowej wystrzeli w górę. Zobacz poradnik, jak reklamować firmę eventową online i zwiększ szansę na sukces swojego biznesu w tej branży.

Promocja firmy eventowej w sieci – dlaczego to takie istotne?

W dzisiejszych czasach każda forma promocji jest dobra, aczkolwiek działania online przynoszą najlepsze efekty, szczególnie jeśli w grę wchodzą kampanie marketingowe, pozycjonowanie SEO oraz współpraca z influencerami w social mediach. Coraz więcej osób poszukuje informacji w sieci odnośnie do usług związanych z organizacją eventów. Oczywiście reklama online to niejedyny sposób na promocję swoich usług w branży eventowej. Możemy też korzystać z takich opcji, jak: udział w targach, koncertach, a także sponsoring wydarzeń kulturalnych.

Niemniej jednak reklama internetowa ma najwięcej zalet, szczególnie jeśli chodzi o efektywność prowadzonych działań. Promowanie usług firmy eventowej w ten sposób to przede wszystkim:

 • skuteczne targetowanie, czyli ustalanie, do kogo kierowana będzie reklama,
 • możliwość personalizacji przekazu, dzięki czemu dopasowujemy formę promocji do potrzeb użytkownika i jego indywidualnych preferencji,
 • łatwa analiza wyników i mierzalność efektów – to pozwala na osiągnięcie maksymalnego poziomu konwersji, a także optymalizację działań promocyjnych i SEO.

A zatem jak reklamować firmę eventową online, aby zyskać nowych klientów i zwiększyć rozpoznawalność marki? Zakres działań jest naprawdę szeroki. Zobacz kilka propozycji, które moim zdaniem są najskuteczniejsze w kwestii pozycjonowania witryny firmy eventowej, a także ogólnej promocji marki na rynku.

Pozycjonowanie strony firmy eventowej – jak to zrobić?

Samodzielne pozycjonowanie własnej firmy eventowej jest możliwe, ale dla osób bez doświadczenia – skomplikowane, a efekty będą raczej wymierne. Warto mieć na uwadze, że wypromowanie firmy eventowej wymaga kompleksowego podejścia. Chodzi tu głównie o takie działania, jak:

 • audyt witryny,
 • analiza konkurencji oraz przeprowadzenie analiz rynkowych, np. SWOT,
 • dopasowanie słów kluczowych do specyfiki branży,
 • przygotowanie wartościowego contentu,
 • optymalizacja techniczna strony www,
 • zbudowanie profilu linków przychodzących.

Dobrze opracowana strategia marketingowa jest podstawą, aby efektywnie promować markę, szczególnie w branży eventowej. Skoncentrowanie działań na SEO pozwala na podniesienie współczynnika konwersji, co ma bezpośrednie przełożenie na wzrost zainteresowania usługami oraz zyski przedsiębiorstwa.

 1. Audyt strony firmy eventowej

Do stworzenia strategii marketingowej potrzebujemy przede wszystkim dobrze przygotowanego planu działania. Strategia SEO dla firmy eventowej powinna obejmować szereg elementów, które są istotne z punktu widzenia skuteczności działań związanych z pozycjonowaniem. Kluczowe aspekty audytu SEO to:

 • Techniczna optymalizacja witryny – musimy sprawdzić, jak dobrze zoptymalizowana jest strona internetowa firmy eventowej, którą zamierzamy pozycjonować. Im lepiej zoptymalizowana strona, tym większa szansa, że algorytmy Google ustalą ją na wyższej pozycji.
 • Widoczność witryny w wynikach wyszukiwaniach – na etapie przeprowadzania audytu zawsze trzeba wziąć pod uwagę aktualną pozycję strony firmy eventowej. To punkt wyjściowy, który pozwoli na późniejszą ocenę skuteczności prowadzonej kampanii reklamowej.
 • Ruch na stronie www – monitorowanie ruchu na stronie i poziomu jego zmian pozwoli na skuteczniejsze zaplanowanie strategii SEO.
 • Skrócenie czasu ładowania strony – to jeden z czynników rankingowych Google, który mocno rzutuje na pozycję witryny w wynikach wyszukiwania.
 • Responsywność serwisu – na etapie przeprowadzania audytu trzeba ocenić, jak dobrze przygotowano stronę pod kątem wyświetlania na urządzeniach mobilnych, a to kolejny czynnik rankingowy dla robotów Google.

Istotna jest też analiza struktury linków wewnętrznych i zewnętrznych, a także ocena jakości treści zamieszczonej w obrębie strony firmy eventowej. Dopiero na podstawie przeprowadzonego audytu i sporządzonego raportu możemy zacząć przygotowania do tworzenia skutecznej strategii marketingowej uwzględniającej działania SEO.

 1. Analiza konkurencji

Aby dobrze rozplanować swoje działania i ustalić formy przekazu marketingowego, musimy sprawdzić, jak działa konkurencja w branży eventowej. W ten sposób możemy znaleźć unikalną niszę dla swojego biznesu, a także lepiej zrozumieć potrzeby potencjalnych odbiorców. Na tym etapie weryfikujemy frazy kluczowe, na które pozycjonują się inne firmy eventowe, oceniamy widoczność konkurencji w Google oraz sprawdzamy ofertę konkurentów, która być może lepiej przyciąga uwagę klientów.

 1. Słowa kluczowe dla firmy eventowej

Jeśli chcesz skutecznie pozycjonować stronę swojej firmy eventowej, koniecznie ustal, na jakie frazy kluczowe warto to robić. Tylko wtedy uzyskamy oczekiwane efekty w ramach prowadzonych działań SEO. Im lepiej dobierzemy słowa kluczowe, tym skuteczniejsze są prowadzone kampanie.

Przygotowałem kilka wskazówek, które pomogą w poszukiwaniach idealnych słów kluczowych dla firmy eventowej:

 • ustal potrzeby i oczekiwania Twoich grup docelowych,
 • przeprowadź dokładne badanie rynku,
 • wykorzystaj profesjonalne narzędzia SEO – np. Senuto, Ahrefs, aby dobrze sprawdzić dotychczasową widoczność serwisu www,
 • oceń, czy warto pozycjonować firmę eventową lokalnie,
 • przeanalizuj słowa kluczowe konkurencji,
 • przyporządkuj wybrane słowa do podstron w obrębie serwisu, aby uniknąć kanibalizacji fraz.

Pamiętaj o tym, aby frazy były istotne dla oferty firmy eventowej i zawierały wysoki wolumen wyszukiwań. Dzięki temu osiągniesz lepszy poziom widoczności w sieci i przyciągniesz uwagę potencjalnych klientów z wybranych grup docelowych.

Content na stronie a pozycjonowanie firmy eventowej

Przyciąganie uwagi potencjalnych klientów nie należy do najłatwiejszych zadań, szczególnie w dzisiejszych czasach. Prowadząc własną firmę eventową, warto zadbać o wartościowy content na swojej stronie internetowej. W ramach content marketingu polecam tworzyć treść w myśl następujących zasad:

 • treści na stronie powinny być pisane językiem korzyści,
 • buduj content tak, aby przyciągać uwagę odbiorców,
 • zadbaj o nasycenie tekstów frazami kluczowymi, które pomogą w skutecznym pozycjonowaniu SEO,
 • koncentruj się na przygotowaniu merytorycznych treści, które są przydatne dla potencjalnego czytelnika, czyli blogi, poradniki oraz wskazówki branżowe.

Im lepiej przygotujesz treść na stronę internetową firmy eventowej, tym większa szansa na zwiększenie poziomu konwersji. Poprzez wartościowe treści możemy też zbudować wizerunek eksperta w danej branży.

Techniczne zagadnienia związane z optymalizacją strony firmy eventowej

W czasie promowania działalności eventowej online techniczna strona optymalizacji odgrywa fundamentalną rolę w uzyskiwaniu satysfakcjonujących efektów w pozycjonowaniu. Kluczowe są tu odpowiednia architektura i funkcjonalność witryny, które wpływają na jej pozycję w wyszukiwarkach.

Jeśli chodzi o skuteczne działania SEO, musimy wziąć pod uwagę takie czynności optymalizacyjne, jak:

 • Implementujemy mapę witryny oraz plik robots.txt.
 • Eliminujemy z indeksowania URL-e, które nie powinny być pozycjonowane.
 • Udoskonalamy URL-e, dążąc do ich prostoty, klarowności i przejrzystości.
 • Wprowadzamy certyfikat SSL.
 • Zapobiegamy powielaniu zawartości.
 • Usprawniamy tytuł i opis strony.
 • Skracamy czas ładowania witryny.
 • Dostosowujemy stronę do urządzeń mobilnych. Dowiedz się więcej o SEO Mobilnym!
 • Doskonalimy linkowanie wewnętrzne.

Linkowanie zewnętrzne, czyli obowiązkowy krok w SEO

Kolejny krok do skutecznego pozycjonowania SEO strony firmy eventowej to pozyskiwanie linków zewnętrznych. Chodzi głównie o linki przychodzące z wartościowych stron o dużym ruchu. Dzięki temu zwiększamy poziom konwersji na stronie oraz i budujemy autorytet marki na rynku.

Wyróżniamy różne metody pozyskiwania wartościowych linków, które umożliwiają umocnienie pozycji przedsiębiorstwa eventowego w sieci:

 • linkowanie z portali informacyjnych związanych z branżą eventową,
 • budowanie wartościowych treści na firmowym blogu, z którego odbiorcy będą kierowani do oferty firmy,
 • zachęcanie lub organizowanie szkoleń i wydarzeń branżowych, w których mogą uczestniczyć potencjalni klienci.

Wartościowa struktura linków zewnętrznych jest kluczowa z punktu widzenia SEO. W ten sposób można uskutecznić prowadzone działania i jednocześnie poprawić poziom konwersji na swojej stronie internetowej.

Lokalna reklama firmy eventowej – czy to ma sens?

Lokalne SEO to strategia, która potrafi przynieść znaczące korzyści zarówno dla firm regionalnych, jak i większych podmiotów gospodarczych. SEO lokalne umożliwia koncentrację na osiąganiu klientów w danej okolicy, gdzie jest wysokie zapotrzebowanie na usługi eventowe. Metody, które efektywnie promują działalność eventową to:

 1. Tworzymy i rozbudowujemy profil Twojej firmy w Google.
 2. Koncentrujemy się na pozycjonowaniu w Google Maps.
 3. Kreujemy treści o tematyce lokalnej.
 4. Pozyskujemy odnośniki z lokalnych serwisów informacyjnych i katalogów firmowych.

Dzięki zastosowaniu optymalizacji lokalnego SEO, Twoja firma eventowa ma możliwość zaistnienia w tak zwanym lokalnym pakiecie, czyli trzech pierwszych pozycjach wyszukiwania w Google z dołączoną mapą. To zwiększa szanse, że potencjalni klienci szybko odkryją Twoją firmę i zdecydują się na Twoje usługi.

Google Ads w promocji przedsiębiorstwa eventowego

Promowanie działalności eventowej za pośrednictwem Google Ads jest efektywną metodą na błyskawiczne dotarcie do przyszłych klientów i rozwijanie obecności online. Różnorodne formaty reklam umożliwiają skuteczną promocję usług i przyciąganie zainteresowania targetowej grupy. Przedstawiam proponowane rodzaje reklam dla firm eventowych:

 • reklama w ramach sieci wyszukiwania,
 • remarketing,
 • kampania Performance Max,
 • reklama wideo na YouTube,
 • promocja w sieci reklamowej.

Dobór odpowiednich wariantów reklam w Google Ads jest uzależniony od Twoich celów biznesowych i profilu odbiorców. Współpraca z ekspertami może wesprzeć w precyzyjnym dopasowaniu strategii marketingowej do wymogów Twojej firmy eventowej, co sprzyja osiągnięciu lepszych efektów i zwiększeniu bazy klientów.

Sieć wyszukiwania Google a promocja firmy eventowej

Wśród licznych metod pozycjonowania i promocji firmy eventowej, na wyróżnienie zasługuje sieć wyszukiwania Google. Takie kampanie pozwalają na uskutecznienie dotychczasowych działań SEO, ale jednocześnie wymagają rzetelnego przygotowania, aby przyciągnąć uwagę potencjalnych odbiorców i zachęcić ich do nawiązania współpracy.

W przypadku działań w sieci wyszukiwania Google pamiętaj o:

 • dopasowaniu słów kluczowych,
 • określeniu odpowiednich rozszerzeń reklam,
 • ustaleniu stawek za kliknięcia reklamy,
 • stworzeniu struktury kampanii reklamowej,
 • przygotowaniu tekstów reklamowych z użyciem fraz kluczowych,
 • zbudowaniu unikalnych stron dopasowanych do treści reklamy.

Promocja agencji eventowej jest kluczowa, jeśli chcemy rozwijać swój biznes i mieć szansę na ciągłe zwiększanie poziomu dochodów za zorganizowane imprezy, wydarzenia i eventy. Dodatkowo warto wykorzystać też remarketing firm eventowej, w ramach którego docieramy do osób, które jednak nie zdecydowały się na interakcję i np. uzupełnienie formularza kontaktowego. To świetna opcja, aby przypomnieć się potencjalnym odbiorcom i zachęcić ich do ponownego zapoznania się z aktualną ofertą firmy eventowej.

Kampanie Performance Max – czy to dobre rozwiązanie dla firmy eventowej?

Innowacyjne kampanie Performance Max to ciekawy sposób na dotarcie do nowych grup odbiorców. Jeśli mamy ograniczony budżet na promocję i pozycjonowanie, wtedy Performance Max będą strzałem w dziesiątkę. Takie narzędzia dla firm eventowych umożliwiają skuteczną promocję, a szczególnie w zakresie docierania do najbardziej prawdopodobnych grup odbiorców. 

Korzyści wynikające z prowadzenia kampanii Performance Max to:

 • lepsza widoczność na różnych kanałach reklamy w Google,
 • automatyczna optymalizacja działań,
 • skupienie na korzyściach i efektywności wydatków na reklamę,
 • możliwość łatwej korekty budżetu, stawek oraz celów reklamowych, aby zmaksymalizować efekty działania.

Ogólnie rzecz biorąc, kampanie tego typu dają zauważalne wyniki z opcją docierania do grup odbiorców, które są najmocniej zainteresowane usługami firmy eventowej.

Jak jeszcze można promować firmę eventową?

Chcę też wskazać na inne formy promocji firmy eventowej. To przede wszystkim reklama wideo, która umożliwia dotarcie do młodszych grup odbiorców oraz osób, które na co dzień nie korzystają z tekstowej formy przekazu. 

Firmę eventową warto promować w serwisach takich, jak YouTube. Możemy też skorzystać z sieci reklamowej Google, np. poprzez bannery wyświetlane na stronach partnerskich. W ten sposób budujemy świadomość marki i docieramy do nowych odbiorców zainteresowanych tematyką organizacji eventów.

Działania SXO na korzyść promocji firmy eventowej

Szukasz skuteczniejszych metod promowania swojej firmy eventowej online? Nasza oferta to usługa SXO, która łączy w sobie elementy pozycjonowania, optymalizacji konwersji i User Experience. Głównym celem SXO jest poprawa funkcjonalności witryny, zapewnienie komfortu użytkownikom oraz maksymalizacja liczby konwersji.

W ramach SXO podejmuję szereg działań, takich jak: optymalizacja procesu kontaktu z klientami, tworzenie oddzielnych podstron dla różnych usług czy skracanie czasu ładowania strony, co przekłada się na lepsze doświadczenia użytkownika. Zajmuję się również eliminacją błędów na urządzeniach mobilnych, monitorowaniem zachowań użytkowników, przeprowadzaniem testów A/B oraz tworzeniem wartościowych treści. Moje działania obejmują także dbałość o atrakcyjny i przejrzysty design strony.

Dzięki usłudze SXO, Twoja firma eventowa może osiągnąć wyższą skuteczność w promocji oraz zdobyć więcej klientów, jednocześnie zapewniając im doskonałe doświadczenia z korzystania ze strony. Poprawa komfortu i efektywności korzystania z witryny ma bezpośredni wpływ na realizację celów biznesowych w zakresie organizacji wydarzeń.

Skuteczna promocja firmy eventowej – podsumowanie

Reklamowanie firmy eventowej jest też możliwe przez social media. Wystarczy do tego wykorzystać kampanie Facebook Ads, współpracę z influencerami oraz aktywne prowadzenie strony firmowej w mediach. Aby uskutecznić promocję firmy eventowej: ustalamy jasne cele reklamowe, staramy się zrozumieć potrzeby odbiorców, a także działamy w oparciu o lokalizację biznesu. W ten sposób maksymalizujemy efekty i zwiększamy szanse na poprawę konwersji na stronie internetowej oraz zwiększenie poziomu sprzedaży. Warto też ustalić maksymalny budżet na działania SEO, kampanie promocyjne i inne działania, dzięki którym firma eventowa może zyskać szanse na rozwój i pozyskanie nowych klientów.

Promowanie firmy organizującej wydarzenia w przestrzeni internetowej to kompleksowe zadanie, wymagające holistycznego podejścia. Kluczowe jest tutaj wyselekcjonowanie odpowiednich strategii i instrumentów marketingowych, by odnieść sukces w dynamicznym świecie cyfrowym.

Podobne wpisy