programy do kontroli rodzicielskiej

Czy znasz te programy do kontroli rodzicielskiej?

Wraz z rozwojem Internetu oraz nowych technologii, ludzie zarówno starsi, jak i młodsi zyskali nieograniczone możliwości. Wszyscy mają szansę robić zakupy bez wychodzenia z domu, pracować zdalnie lub wypoczywać korzystając z mediów społecznościowych, oglądając filmy lub słuchając muzyki, dostęp do Internetu jest równoznaczny z dostępem do nieograniczonej wiedzy właściwie na każdy temat, jaki jesteś w stanie sobie wymyślić. Niestety niesie to za sobą inne konsekwencje, dzieci niejednokrotnie trafiają na często silnie demoralizujących treści, których pod żadnym pozorem nie powinny oglądać, ze względu na to, że mogą bardzo negatywnie wpłynąć na ich rozwój oraz postrzeganie świata. Na szczęście istnieją programy, które ograniczają dzieciom dostęp do tego typu treści.

Rodzice chcą, by ich maluchy miały wszystko, co najlepsze, dlatego kupują często drogi komputer dla dziecka i pozwalają mu z niego korzystać, nie zawsze jednak są w stanie w 100% kontrolować to, co oglądają ich pociechy. W dzisiejszym świecie każdy ciężko pracuje i mierzy się z coraz to nowszymi wyzwaniami, aby chociaż odrobinę przybliżyć się do upragnionych celów i zapewnić byt swoim dzieciom. Czasem brakuje czasu, żeby pilnować pociech przez 24 godziny na dobę. Dlatego wybierając odpowiedniego laptopa dla dziecka, zadbaj także o zainstalowanie specjalnego programu, który chroniłby przed treściami, które nie mogą mieć zły wpływ na jego rozwój oraz wychowanie. Na rynku istnieje ich wiele, sprawdź, czy znasz te:

Beniamin

Jest programem bardzo intuicyjnym. Stosuje się go zarówno w szkołach, jak i placówkach, które udostępniają dzieciom komputery z Internetem. Mimo że jest płatny, za rok korzystania z niego będziesz musiał zapłacić zaledwie 45 zł, jeżeli interesuje Cię licencja domowa. Oznacza to, że bezpieczne udostępnianie dziecku komputera, będzie Cię kosztowało zaledwie 4 zł miesięcznie.

Nawet jeżeli nie jesteś orłem w dziedzinie informatyki, z pewnością poradzisz sobie z jego używaniem, ze względu na prosty w obsłudze interfejs. Nie powinieneś mieć także problemu z konfiguracją, aktualizacjami oraz zmianami w ustawieniach. Panel jest zabezpieczony hasłem a sam program, nie tylko ogranicza dostęp do określonych treści, ale także monitoruje czas, jaki dziecko poświęca na gry, lub oglądanie filmów w Internecie.

Strażnik Ucznia

Jest dosyć popularnym programem, który posiada przyjazny interfejs. Blokuje on treści erotyczne, propagujące przemoc oraz wulgarne, ponadto pozwala rodzicom lub nauczycielom korzystającym z niego dodawać kolejne wątki, które powinny być blokowane. Może on blokować również programy takie jak p2p. Monitoruje czas, jaki Twoje dziecko spędza przed komputerem i dodatkowo pozwala ustawiać ograniczenia czasowe, w zależności od dnia tygodnia. Potrafi również przechwytywać zrzuty ekranu.

Można z niego korzystać w wersji domowej, ale jest dostępny, również dla szkół i innych placówek. Jego koszt to 45 zł za dożywotnią licencję oraz roczny dostęp do aktualizacji.

Kontrola rodzicielska od Windowsa

Program pozwala na kontrolowanie tego, ile Twoje dziecko spędza czasu przed komputerem. Monitoruje także to jakie strony dziecko odwiedza oraz ile czasu spędza przed ekranem. Możesz określić także, w jakich godzinach dziecko może korzystać z komputera. Pozwala także ograniczyć działanie niektórych aplikacji z Microsoft Store. Ograniczenia treści wybierasz na podstawie wieku dziecka, rodzaju treści lub słów kluczowych. Dzięki programowi możesz także ustalić, jak wiele pieniędzy Twoja pociecha może wydać na zakupy w sieci. Dodatkową bardzo przydatną funkcją, jest możliwość ustawienia lokalizatora, dzięki temu zawsze będziesz wiedzieć, gdzie przebywa Twoje dziecko.

Visual Porn Blocker Free

ak wskazuje nazwa, program ten służy przede wszystkim do blokowania treści o charakterze erotycznym. Dzięki niemu możesz je zablokować nie tylko na komputerze, ale także w całym systemie, co pozwala na filtrację przeglądanych stron, nawet jeśli dziecko korzysta z innego urządzenia niż komputer czy laptop. Wszelkie ustawienia programu chroni hasło.

Program jest darmowy, niestety dostępny jedynie w wersji angielskiej, jednak obsługa jest na tyle prosta, że każdy powinien sobie z nią poradzić, nawet nie znając dokładnie tego języka.

Visikid

Jest dedykowany przede wszystkim dla starszych dzieci, ponieważ nie blokuje on niepożądanych treści, ale monitoruje czas spędzony przed komputerem oraz działania podjęte w czasie jego pracy. Wszystko rejestruje a informacje o tym, przesyła na adres e-mail. Taki system pozwala uczyć dzieci odpowiedzialności.

Jest dostępny w języku polskim. Za jego pomocą można kontrolować czwórkę dzieci. Nie jest darmowy, ale jego koszt to 9 zł w przypadku abonamentu miesięcznego oraz 59 zł przy opłacie za cały rok.

Podobne wpisy