Cyberpunk 2077

Dlaczego Cyberpunk 2077 to majstersztyk w wykonaniu Redów?

Cyberpunk 2077 to gra wyczekiwana przez rzeszę fanów gier AAA. Tytuł ten był wielokrotnie przekładany, w celu perfekcyjnego dopracowania najmniejszych szczegółów. Pomimo tego, że gra zostanie wydana dopiero 19 listopada 2020 roku, zgarnęła już nagrodę za najlepszą grę RPG (fabularną) na corocznych targach gamescom. Cyberpunk będzie dostępny na kilku platformach, takich jak Xbox One/Xbox Series X, PlayStation 4/PlayStation 5, PC i Google Stadia (usługa gry w chmurze oferowana przez Google).

Czym charakteryzuje się Cyberpunk od CD Projekt RED?

Pierwsze starania nad stworzeniem tej unikatowej w swojej tematyce gry rozpoczęto już w 2012 roku. Przez ten czas stale rozwijano cyberpunkowe uniwersum, dla osiągnięcia jak najlepszego efektu końcowego. Gra pochodzi od twórców znanego na całym świecie Wiedźmina, czyli cyfrowej adaptacji powieści Andrzeja Sapkowskiego. Dzięki temu mamy pewność, że gra tworzona przez warszawski zespół stawia na jakość wykonania, a nie na jak najszybsze wydanie nieskończonego produktu, nacechowane chęcią szybkiego zarobku. Dzięki temu, została przez wielu okrzyknięta najbardziej wyczekiwaną grą 2020 roku. Występuje w niej również światowej sławy aktor – Keanu Reeves.

Jakiego sprzętu potrzebuję?

Minimalne wymagania sprzętowe najnowszej gry CD Projekt RED nie są zbyt wygórowane dla większości graczy. Z powodzeniem jesteśmy w stanie uruchomić grę na paroletnim sprzęcie, oczywiście zachowując przy tym niskie ustawienia graficzne. Minimalne wymagania są następujące:

 • minimum 8 gigabajtów pamięci RAM
 • Procesor: Intel Core i5-3570K/AMD FX8310
 • DirectX: DirectX 12
 • System operacyjny: Windows 7 64-bit lub Windows 10 64-bit
 • Pamięć: 70 gigabajtów, dysk HDD
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 780 3 GB/AMD Radeon RX 470

Dzięki temu, aby zagrać w tę grę osadzoną w futurystycznych realiach nie musimy kupować komputera posiadającego najnowsze części. Dzięki temu, aby komfortowo grać w ten tytuł możemy wykorzystać używanych części.

W celu osiągnięcia jak najlepszych parametrów graficznych i wydajnościowych warto sztywno trzymać się zalecanych przez producenta wymagań, które klarują się następująco:

 • 12 gigabajtów pamięci RAM
 • Procesor: Intel Core i7-4790/AMD Ryzen 3 3200G
 • DirectX: DirectX 12
 • System operacyjny: Windows 10 64-bit
 • Pamięć: 70 gigabajtów, dysk SSD
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060 6 GB/AMD Radeon R9 Fury

Parametry te oznaczają, że warto przemyśleć decyzję nad zakupem nowego sprzętu do gry. Bardzo prawdopodobne, że obecnie posiadany przez Ciebie sprzęt w pełni spełnia minimalne bądź zalecane wymagania. Warto również rozważyć to, czy na pewno chcemy zakupić nowy sprzęt w celu płynniejszej rozgrywki. Szczególnie ważna dla nas powinna być karta graficzna. To ona w dużym stopniu definiuje nasz końcowy odbiór gry. W Cyberpunku grafika odgrywa szczególną rolę, ponieważ gra używa Ray Tracingu – specjalnego algorytmu, który wpływa na oświetlenie całego wirtualnego świata. Aby w pełni doświadczyć różnicy, którą zapewnia ta technologia, warto przeanalizować najnowsze karty graficzne od Nvidii, takie jak RTX 3070 bądź 3080. W mieście neonów to naprawdę robi zauważalną różnicę.

Podsumowanie

Cyberpunk 2077 to gra, która na długo zmieni rynek gier AAA. Jest przełomem w otwartości świata, ponieważ gry o takiej swobodnej mapie nie było już od czasów Red Dead Redemption 2. Zakup nowego sprzętu, w celu czerpania pełnej satysfakcji gry może być bardzo rozsądnym wyborem, ponieważ Cyberpunk 2077 zapewnia rozrywkę na długie godziny. Nie oznacza to jednak, że musimy mieć potężny sprzęt, aby zagrać w to arcydzieło CP Projekt RED.

Podobne wpisy