warto naprawić swój używany laptop

Dlaczego warto naprawić swojego używanego laptopa?

Obecnie ceny niektórych laptopów, a zwłaszcza najnowszych modeli dostępnych na rynku, mają bardzo wygórowane ceny. Często jest to główny powód dlaczego wiele osób nie może sobie pozwolić na zakup nowego sprzętu. Mają jednak stary sprzęt, który jednak nie działa tak dobrze jak na początku można oddać go do profesjonalnego serwisu laptopów. Warto zatem wiedzieć czym jest taki serwis, co można tam naprawiać i dlaczego warto z tego skorzystać.

Czym jest serwis laptopów?

Zgodnie z powszechnie obowiązującą definicją serwis laptopów stanowi profesjonalne miejsce, gdzie można naprawić bądź też usprawnić swojego dotychczasowego laptopa. Takie rozwiązanie jest przede wszystkim korzystne pod względem ekonomicznym oraz technologicznym. Aspekt technologiczny dotyczy możliwości odrestaurowania oraz ustanowienia na nowo swojego laptopa – dzięki wymianie niektórych części czy też wyczyszczeniu laptopa można przyspieszyć jego działanie. Takie rozwiązanie jest przeważnie zawsze tańsze od zakupu nowego laptopa.

O ile naprawa komputera stacjonarnego wydaje się być banalna o tyle naprawa laptopa nie należy do najłatwiejszych zadań. Z racji wszystkich elementów, połączeń oraz urządzeń wewnętrznych w jednym miejscu należy być ostrożnym przy czyszczeniu czy też wymianie niektórych części na nowe. Zatem przy podjęciu decyzji i naprawie laptopa w serwisie warto udać się w tego typu miejsce aniżeli próbować samodzielnie naprawić swojego laptopa.

Rodzaje usług w serwisach laptopów

Serwisy laptopów oferują różne rodzaje usług, które w zależności od złożoności problemu będą miały inną wycenę. Do przykładowych typów napraw oraz renowacji laptopów w serwisach można zaliczyć:

  • wymiana niektórych części – na przykład źle działającego gniazdka do ładowania czy też niektórych części wewnętrznych po zbadaniu co jest przyczyną problemu i czy na rynku dostępne są odpowiednie zamienniki;
  • modernizacja oraz rozbudowa sprzętu – możliwość dołączenia nowych funkcji czy też urządzeń, które usprawnią działanie starego laptopa;
  • możliwość zainstalowania specjalnego oprogramowania oraz innych systemów – dla przykładu serwisy laptopów oferują instalację oprogramowania antywirusowego, które chroni użytkownika przed atakami hakerskimi;
  • konfiguracja laptopa – dotyczy to przede wszystkim możliwości zmiany ustawień oraz parametrów laptopie;
  • czyszczenie oraz konserwacja wybranego urządzenia – dodatkowo serwisy laptopów oferują czyszczenie wewnątrz laptopa co pomoże w usprawnieniu oraz przyspieszy jego działanie;

Wobec wyżej przedstawionych wybranych usług oferowanych przez serwisy laptopów, można stwierdzić, iż jest to idealne rozwiązanie by uzyskać swój nowy – stary laptop. Dzięki temu nie trzeba wydawać tysięcy złotych na zakup nowego laptopa a jedynie naprawić swój stary laptop, który będzie jeszcze działał przez wiele miesięcy.

Dlaczego warto korzystać z serwisów laptopów?

Choć niektórzy mogą podawać w wątpliwość sens prowadzenia serwisu z laptopami to cały czas jest to jak najbardziej opłacalne rozwiązanie. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy jaka musiałaby zostać wydana na zakup nowego sprzętu. Zwykle koszt naprawy oscyluje w granicach 150-400 złotych co potwierdza jedynie sens oddania laptopa do serwisu. Ponadto taki laptop może zyskać całkiem nowe życie i pomimo upływu gwarancji działać jeszcze przez długie miesiące lub nawet lata.

Warto jednak mieć na uwadze, iż serwisy oferują darmowy i do niczego niezobowiązujący przegląd laptopa przed stwierdzeniem czy i gdzie leży problem. Warto skorzystać z takiej usługi, gdyż wówczas profesjonalny informatyk lub inna osoba naprawiająca laptopy będzie mógł bezpłatnie podać przyczynę złego działania laptopa i zaproponować rozwiązanie. To pozwoli uniknąć dodatkowych kosztów i jednocześnie da jasny obraz tego co jest nie tak z naszym laptopem.

Podobne wpisy