4rtweb

Ta witryna jest nieosiągalna – co zrobić, gdy widzimy taki komunikat?

Z błędem „Ta witryna jest nieosiągalna” spotkał się z pewnością każdy użytkownik Internetu przynajmniej raz w swoim życiu. Jest to bardzo popularny błąd, który może mieć wiele przyczyn. W tym artykule przyjrzymy się dokładnie sytuacji, gdy taki błąd występuje na stronie i postaramy się znaleźć odpowiednie rozwiązanie jak mu zaradzić i czy jest to w ogóle możliwe.

Co oznacza błąd „Ta witryna jest nieosiągalna”?

Błąd „Ta witryna jest nieosiągalna” oznacza, że przeglądarka internetowa nie może nawiązać połączenia z serwerem danej strony internetowej. Przyczyn tego problemu może być wiele, w tym problemy z połączeniem internetowym, błędy w konfiguracji serwera strony, nieprawidłowy adres URL, czy też problemy z DNS. Czasem może to również wynikać z tymczasowej awarii samej witryny lub ograniczeń nałożonych przez zaporę sieciową.

4rtweb

Witryna nieosiągalna w Google.

Jakie działania warto podjąć na wstępie?

Aby rozwiązać problem, można spróbować odświeżyć stronę, sprawdzić połączenie internetowe, zresetować router lub spróbować odwiedzić stronę później. Takie działania pozwolą określić, czy problem leży po twojej stronie czy po stronie danej strony internetowej.

Jak naprawić błąd – „Ta witryna jest nieosiągalna”?

Błąd „Ta witryna jest nieosiągalna” wskazuje, że przeglądarka nie może uzyskać dostępu do wybranej strony internetowej. Przyczyny tego problemu mogą być różne i związane z konfiguracją sieci, serwerami lub urządzeniami pośredniczącymi.

Aby zidentyfikować źródło problemu i znaleźć odpowiednie rozwiązanie, warto rozważyć następujące kroki:

  • Sprawdź połączenie z internetem – upewnij się, że urządzenie jest prawidłowo podłączone do sieci (spróbuj zresetować router lub przełączyć się na inną sieć).
  • Skontroluj ustawienia DNS – błędna konfiguracja serwerów DNS może uniemożliwić dostęp do stron (wypróbuj publiczne serwery DNS, takie jak Google DNS: 8.8.8.8 lub 8.8.4.4).
  • Zweryfikuj stan serwera strony – problem może wynikać z przeciążenia serwera lub jego tymczasowej niedostępności (odwiedź stronę ponownie później lub sprawdź jej status za pomocą narzędzi takich jak „Is It Down Right Now?”).
4rtweb

Analiza dostępności witryny. Źródło: www.isitdownrightnow.com

  • Sprawdź zaporę ogniową i oprogramowanie antywirusowe – niektóre konfiguracje zabezpieczeń mogą blokować dostęp do określonych stron (spróbuj tymczasowo wyłączyć programy antywirusowe i zapory ogniowe, a następnie ponownie odwiedź stronę).
  • Wyczyść pamięć podręczną przeglądarki i pliki cookie – przestarzałe dane mogą wpływać na działanie przeglądarki (przejdź do ustawień przeglądarki i usuń pamięć podręczną oraz pliki cookie).
  • Zaktualizuj przeglądarkę – starsze wersje przeglądarek mogą mieć problemy z kompatybilnością (sprawdź dostępność aktualizacji i zainstaluj najnowszą wersję).

Te działania powinny pomóc w zdiagnozowaniu i rozwiązaniu problemu z dostępem do witryny.

Powtarzający się problem z otwieraniem większości stron internetowych – rozwiązanie

Jeśli problem z pojawiającym się komunikatem „Ta witryna jest nieosiągalna” powtarza się regulareni i dotyczy wielu różnych stron internetowych, przyczyną może być błąd DNS. 

Więcej na ten temat dowiesz się z informacji zawartych na stronie Suportu Google dotyczącej nieosiągalnych witryn internetowych.

4rtweb

Pytanie użytkownika do wsparcia Google.

4rtweb

Odpowiedź honorowego eksperta produktowego.

4rtweb

Rezultaty działań, które podjął użytkownik.

Jeżeli podane rozwiązanie z tzw. DNSami nie działa, spróbuj innego rozwiązania i odinstaluj sterownik Wi-Fi zgodnie z poradnikiem niezależnego doradcy (Ravi Chahar) na stronie Microsoft.

4rtweb

Instrukcja rozwiązania błędu „Ta witryna jest nieosiągalna” na systemie Windows 11 – odinstalowanie sterownika Wi-Fi.

Co zrobić, aby uniknąć tego typu błędów na swojej stronie internetowej?

Zapobieganie błędom takim jak „Ta witryna jest nieosiągalna” w obrębie Twojej strony nie musi być wcale skomplikowane ani czasochłonne. Często wystarczy przeprowadzić audyt SEO, który stanowi swoisty przegląd kondycji Twojej witryny. Pozwoli to wykryć wszelkie błędy i niedociągnięcia, które mogą być przyczyną takich problemów i dzięki temu również zapobiec ich wystąpieniu w przyszłości.

Podczas tego procesu, analizowane są różne aspekty strony, aby sprawdzić, jak dobrze jest przygotowana do osiągania wysokich pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania Google.

Audyt SEO obejmuje:

  • Analizę techniczną strony – proces polegający na ocenie czy witryna jest prawidłowo skonfigurowana od strony technicznej (w tym szybkość ładowania, optymalizacja kodu i struktura linków).
  • Weryfikację dostępności strony – sprawdzenie czy witryna działa poprawnie na różnych urządzeniach i przeglądarkach (w tym na różnych systemach operacyjnych).
  • Ocenę jakości treści – analiza czy zawartość strony jest wartościowa i unikalna (w tym kontrola ewentualnej duplikacji treści).
  • Audyt linków wewnętrznych i zewnętrznych – sprawdzenie czy linki na stronie działają poprawnie i nie generują błędów (nieprawidłowe linki mogą negatywnie wpływać na SEO).
  • Monitorowanie bezpieczeństwa – weryfikacja czy strona jest odpowiednio zabezpieczona przed zagrożeniami (np. poprzez zastosowanie certyfikatów SSL i innych środków ochrony).

Regularne przeprowadzanie tych czynności pomoże utrzymać stronę w dobrej kondycji technicznej, co z kolei zwiększy jej dostępność online.

Może zainteresują Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *