4rtweb

Pozycjonowanie stron Durpal – jak działa specjalista SEO? Poradnik

W dzisiejszych czasach działania specjalisty SEO w zakresie pozycjonowania mogą obejmować też promowanie serwisu stworzonego w systemie Durpal. Strony stworzone z użyciem tego CMSa są funkcjonalne, praktyczne i estetyczne. To jeden z najpopularniejszych systemów na całym świecie, który jest wykorzystywany do tworzenia wielofunkcyjnych stron internetowych, np. wizytówek firmowych oraz sklepów online. Chcesz dowiedzieć się, jak specjalista SEO może zająć się pozycjonowaniem strony w Durpal? Zobacz ten poradnik, a dowiesz się, jak działa i ile kosztuje pozycjonowanie SEO witryn opartych na tym CMSie.

Pozycjonowanie stron Durpal – co na początek?

Tworzenie stron internetowych w CMS Durpal to nie lada wyzwanie, które wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy z zakresu programowania, a także zagadnień związanych  bezpośrednio z tym systemem. Kompleksowe pozycjonowanie SEO Durpal polega przede wszystkim na skutecznym wdrożeniu działań on-site oraz off-site. Jako specjalista SEO zalecam rozpocząć działania związane z pozycjonowaniem strony w Durpal od takich czynności, jak:

 • optymalizacja opisów meta title i description – to kluczowe z punktu widzenia UX i SEO,
 • zbudowanie mapy witryny, która jest niezbędna do poprawy widoczności serwisu w Google – mapa strony musi być przygotowana w formacie XML,
 • edycja pliku robots.txt – to potrzebne, aby pokazać robotom Google, które witryny powinny zostać zaindeksowane,
 • działania optymalizacyjne związane z szybkością ładowania podstron,
 • dbałość o responsywność witryny – powinna prawidłowo wyświetlać się na komputerach oraz urządzeniach mobilnych,
 • wprowadzenie skutecznych przekierowań,
 • weryfikacja adresów URL i wprowadzenie przejrzystych nazw,
 • optymalizacja treści pod kątem SEO oraz merytoryki tekstu.

Kluczowe są też trzy wskaźniki: LCP, FID i CLS, które należy dopasować do miar podawanych przez developerów. Najważniejsze jest to, aby działania prowadzone na stronie były zgodne ze standardami SEO (Search Experience Optimization).

Pozycjonowanie serwisów w Durpal – o czym nie można zapomnieć?

W praktyce pozycjonowanie stron internetowych Durpal wymaga przede wszystkim znajomości zasad działania tego CMSa. To niezbędne, aby móc wdrażać skuteczne działania SEO i wypromować stronę internetową tak, aby uzyskała jak najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania Google. Po zakończeniu działań na stronie (on-site), zalecam rozpocząć działania związane z off-site, czyli tzw. SEO poza stroną Durpal. Co ciekawe, skuteczność działań off-site wpływa nawet na 80% algorytmów stosowanych przez Google podczas ustalania pozycji witryn w wynikach wyszukiwania.

Link-building, czyli podstawa działań SEO na stronach Durpal

Działania związane z link-buildingiem to podstawa pozycjonowania SEO Durpal. Jako specjalista SEO zalecam pozycjonowanie właśnie od budowania dobrej struktury linków zewnętrznych. Dzięki temu możemy skutecznie umocnić pozycję strony Durpal w google. Metody wykorzystywane przez specjalistę SEO w zakresie link-buildingu to:

 • wymiana wpisów gościnnych,
 • tworzenie viralowch treści,
 • udzielanie się w zakresie odpowiadania na artykuły branżowe,
 • dodawanie komentarzy na forach wraz ze wskazaniem strony w Durpal,
 • budowanie zaplecza SEO.

W zakresie link-buildingu warto też stosować zasadę relinkowania.

Działania content marketingowe

Co to znaczy? Otóż w zakresie content marketingu specjalista SEO jest w stanie wygenerować nawet 3-krotnie więcej leadów niż tradycyjna forma reklamy, czyli kampanie telewizyjne lub radiowe.

Dobrze przygotowania strategia content marketingowa przekłada się na pozyskiwanie wartościowych i co najważniejsze – długofalowych klientów. Metody wykorzystywane w ramach content marketingu to: poradniki, rankingi, listy, blogi, podcasty, webinaria, wpisy na firmowym blogu, media społecznościowe.

Wszędzie tam, gdzie da się zastosować wartościowe treści, można mówić o content marketingu. Kiedy chcę budować wiarygodność marki i ekspercki wizerunek, muszę stosować content marketing przy jednoczesnym stosowaniu zasad SEO na etapie tworzenia tekstów. Tutaj kluczowe jest też to, aby nie upychać na siłę fraz kluczowych – liczy się wartość merytoryczna, spójność i praktyczność przekazu.

Ile kosztuje pozycjonowanie stron Durpal?

Całkowite koszty związane z pozycjonowaniem stron w Durpal ciężko ocenić, chociażby ze względu różnorodność działań, które trzeba podjąć. W praktyce bywa tak, że im więcej czynności wykonuje specjalista SEO, tym droższe będzie pozycjonowanie. Warto też dodać, że to długofalowe działania, gdzie na koszty wpływają takie czynniki, jak:

 • poziom dotychczasowej optymalizacji SEO witryny Durpal,
 • konkurencja na rynku i aktualna pozycja w Google,
 • ogólna jakość serwisu internetowego,
 • specyfika branży.

Oczywiście ceny za pozycjonowanie Durpal można negocjować. Zalecam w tym przypadku kontakt ze specjalistą SEO, np. ze mną. To zawsze większa przestrzeń do negocjacji aniżeli współpraca z dużą agencją marketingową.

Pozycjonowanie stron internetowych w Durpal – ile trzeba czekać na efekty? Podsumowanie

Kompleksowe działania związane z pozycjonowaniem stron w Durpal często generują konieczność dość długiego oczekiwania na efekty. To standard w SEO, szczególnie jeśli strona internetowa jest nowa i nie ma jeszcze mocnej pozycji w wynikach wyszukiwania Google. Średnio można założyć, że z pomocą specjalisty SEO można wypozycjonować stronę Durpal w rok. Oczywiście zdarza się, że efekty są widoczne po kilku miesiącach, ale lepiej założyć dłuższy okres, niż zawieść się na współpracy ze specjalistą SEO.

Podobne wpisy