4rtweb

Jak prowadzić reklamę i marketing firmy ubezpieczeniowej?

Skuteczne promowanie biznesu to w dzisiejszych czasach trudny orzech do zgryzienia. Prawie nikt nie jest w stanie na własną rękę bez pomocy wykwalifikowanego specjalisty zadbać o skuteczne pozycjonowanie oraz prowadzenie kampanii marketingowych dla biznesu w branży ubezpieczeniowej. Konkurencja rynkowa jest w tym przypadku na tyle duża, że wyłącznie skrupulatnie opracowana strategia marketingowa pozwoli na osiągnięcie sukcesu i wypromowanie firmy ubezpieczeniowej tak, aby zmaksymalizować konwersję na stronie i osiągnąć zadowalający poziom sprzedaży usług i produktów ubezpieczeniowych.

Reklama firmy ubezpieczeniowej w internecie – dlaczego warto prowadzić działania promocyjne?

W dzisiejszych czasach dźwignią handlu są skuteczne działania w internecie w zakresie prowadzenia kampanii reklamowych oraz promocji biznesu przez różne media komunikacyjne, np. media społecznościowe. Na ten moment reklama internetowa firmy ubezpieczeniowej jest podstawą, aby pozyskiwać nowych klientów, zwiększać poziom sprzedaży oraz budować zaufanie wśród potencjalnych grup odbiorców.

Oczywiście uruchomienie strony internetowej i założenie profilu firmy ubezpieczeniowej w social mediach to dopiero początek. Musimy zadbać o dobry plan działania w zakresie promocji oraz prowadzenia strategicznych działań marketingowych. Własny biznes w branży ubezpieczeniowej wymaga pełnego zaangażowania, aby dotrzeć do potencjalnych klientów i skutecznie promować biznes.

Współpracując ze specjalistą w zakresie pozycjonowania SEO witryny firmy ubezpieczeniowej oraz prowadzenia kampanii Google Ads, zyskujesz:

 • konkurencyjność rynkową,
 • zaufanie klientów,
 • precyzyjniejsze dotarcie do odpowiednich grup docelowych,
 • podkreślenie profesjonalizmu marki.

Pamiętaj, że w celu osiągnięcia zadowalających efektów niezbędne jest stworzenie dobrej strategii marketingowej. Bez odpowiednich narzędzi, wiedzy i znajomości branży marketingowej nie poradzisz sobie z tym zadaniem. Wtedy najlepsza opcja to współpraca ze specjalistą SEO.

Na czym polega pozycjonowanie firmy ubezpieczeniowej? Krok po kroku

Zagadnienia związane z pozycjonowaniem i reklamą firmy ubezpieczeniowej w internecie to kompleksowe usługi, które mają na celu nie tylko wypromowanie biznesu, ale także poprawę pozycji w wynikach wyszukiwania Google. Poprzez pozycjonowanie SEO poprawiamy widoczność serwisu, a także zwiększamy ruch organiczny na stronie. To szansa na lepszą konwersję i wzrost sprzedaży produktów i usług ubezpieczeniowych.

W ramach pozycjonowania firmy ubezpieczeniowej należy rozgraniczyć dwie grupy działań: on-site oraz off-site. Te pierwsze dotyczą kwestii związanych bezpośrednio ze stroną firmową, natomiast off-site, to wszelkie działania realizowane poza stroną, np. linkowanie zewnętrzne.

Kluczowe działania on-site to:

 • weryfikacja i dopasowanie słów kluczowych,
 • tworzenie wartościowego contentu zoptymalizowanego pod SEO,
 • dodawanie nagłówków H1, H2 i metadanych na podstronach,
 • optymalizacja grafik na stronie,
 • stworzenie prostych adresów URL.

Jeden z istotniejszych kroków to także wdrożenie działań, które pozwolą na uzyskanie maksymalnej responsywności serwisu. Co to znaczy? Responsywna strona internetowa firmy ubezpieczeniowej będzie się prawidłowo wyświetlać na wszystkich urządzeniach: komputerach, telefonach, tabletach. Dodatkowo to jeden ze wskaźników rankingowych stosowanych przez roboty Google, który może realnie wpłynąć na pozycję witryny w Google.

Media społecznościowe a reklama firmy ubezpieczeniowej w internecie

Social media to obecnie najpopularniejszy sposób komunikacji z potencjalnymi klientami. Oczywiście ciężko wskazać jedną, skuteczną metodę prowadzenia kampanii marketingowych z użyciem social mediów. Musimy wybrać odpowiednią formę komunikacji, aby zmaksymalizować efekty zaplanowanych kampanii promocyjnych dla firmy ubezpieczeniowej.

Najczęściej wykorzystywane kanały komunikacji w social mediach to:

 • influencer marketing,
 • posty sponsorowane,
 • prowadzenie profilu firmowego,
 • aktywna interakcja z użytkownikami, np. w sekcji komentarzy.

Warto też udostępniać posty, które przekazują wartościową wiedzę dla potencjalnego odbiorcy. W przypadku firm ubezpieczeniowych to niezbędne, aby treści były merytoryczne, przejrzyste i łatwe do odczytania dla potencjalnego klienta.

Za pośrednictwem social mediów mocno angażujemy odbiorców poprzez ankiety, posty z pytaniami. W ten sposób budujemy pozytywny wizerunek marki, kontaktujemy się bezpośrednio z klientami, a także prowadzimy skuteczny Social Selling. Jeśli zamierzamy reklamować działalność w ramach agencji ubezpieczeniowej np. na Facebooku, musimy dostosować się do wytycznych serwisu Meta, a mianowicie:

 • Reklamy zachęcające do zakupu towarów, usług, programów czy ofert za pomocą metod mylących lub nieuczciwych są surowo zakazane. To obejmuje również techniki mające na celu wyłudzenie pieniędzy lub danych osobowych. 
 • Ponadto, reklamy nie powinny wykorzystywać kryzysowych sytuacji lub kontrowersyjnych zdarzeń w celach zarobkowych. Reklamy dotyczące kart kredytowych, pożyczek lub ubezpieczeń muszą być skierowane wyłącznie do dorosłych (osób, które ukończyły 18 lat). 
 • Reklamy firmy ubezpieczeniowej nie mogą bezpośrednio wymuszać ujawnienia danych identyfikacyjnych na stronie, do której prowadzą. Firmy promujące usługi finansowe są zobowiązane do posiadania niezbędnych autoryzacji od regulacyjnych instytucji, jeśli takie wymogi istnieją.
 • Meta zastrzega sobie prawo do sprawdzenia takich autoryzacji. Reklamodawcy są również zobowiązani przestrzegać prawnych wymogów dotyczących ujawniania informacji.

Jeśli działasz jako podmiot wpisany do rejestru agentów ubezpieczeniowych, możesz spokojnie promować swoje produkty oraz usługi. Pamiętaj tylko o przestrzeganiu wytycznych wynikających z regulaminów serwisów społecznościowych. W przypadku obaw o legalność prowadzonych działań koniecznie zdecyduj się na pomoc specjalisty SEO. Dobrze zaplanowana strategia marketingowa jest niezbędna, aby prowadzić reklamę firmy ubezpieczeniowej w internecie i osiągać zamierzone cele.

Google Ads a reklama firmy ubezpieczeniowej – dlaczego warto?

Jest wiele czynników determinujących opłacalność inwestycji w kompleksową kampanię Google Ads w ramach reklamy firmy ubezpieczeniowej w internecie. To nieco inne działania w porównaniu do klasycznego pozycjonowania witryny. Efekty w ramach prowadzonych kampanii zauważymy praktycznie od razu. Niemniej jednak warto połączyć dwie formy reklamy firmy ubezpieczeniowej – pozycjonowanie oraz kampanie reklamowe Google Ads, a nawet Facebook Ads. To korzystne rozwiązanie, dzięki któremu jako reklamodawca nie przekraczasz założonego budżetu, a dodatkowo płacisz jedynie za efektywne kliknięcia przekładające się na sprzedaż.

Kilka czynników determinujących opłacalność prowadzenia kampanii Google Ads to:

 • różnorodność sposobów kierowania reklamami,
 • pełna kontrola nad kosztami reklamy,
 • możliwość umocnienia świadomości marki na rynku,
 • proste zarządzanie zakresem działań w ramach kampanii.

Ogólnie rzecz biorąc: reklama firmy ubezpieczeniowej w internecie przez Google Ads to szansa na szybkie zmaksymalizowanie ruchu na stronie, zwiększenie poziomu sprzedaży produktów i usług ubezpieczeniowych, a także dobry pomysł na skuteczny start w branży.

Jak można reklamować firmę ubezpieczeniową w internecie? Kilka dodatkowych sposobów

Skuteczność działań marketingowych jest zależna od tego, jakie media kontaktu zamierzamy wykorzystać. Wiele form promocji to podstawa, abyśmy mogli wypromować własny biznes ubezpieczeniowy. Aby efektywnie zwiększać rozpoznawalność marki oraz poziom zainteresowania klientów, korzystajmy z takich form reklamy, jak:

 1. Wizytówka Google Moja Firma – to dobra metoda, aby promować biznes związany z branżą ubezpieczeniową. W ten sposób pozyskujemy wielu nowych klientów na lokalnym rynku oraz budujemy wiarygodny wizerunek marki np. poprzez zbieranie pozytywnych recenzji od klientów.
 2. Marketing szeptany – w branży ubezpieczeniowej to niesamowicie istotne działania. Tzw. buzz marketing stanowi jedną z najistotniejszych form promocji. Wszelkiego rodzaju opinie oraz rekomendację są istotne dla osób, które poszukują ofert ubezpieczeń na życie, samochodowych lub innych. Poprzez marketing szeptany budujemy wizerunek firmy ubezpieczeniowej jako eksperta oraz zwiększamy poziom sprzedaży.
 3. E-mail marketing – wszelkiego rodzaju newslettery i mailingi to skuteczna metoda, aby zainteresować potencjalnych klientów ofertą biura ubezpieczeniowego. Wiadomości powinny być pisane językiem korzyści i mieć przejrzystą szatę graficzną. Tutaj liczy się też optymalizacja i automatyzacja działań, aby reklama firmy ubezpieczeniowej w internecie była naprawdę skuteczna.

A zatem, dlaczego firmy ubezpieczeniowe powinny dbać o marketing online? To proste. W ten sposób wyróżniamy się spośród ogromnej konkurencji. Wystarczy umiejętnie korzystać z narzędzi SEO i innego oprogramowania do prowadzenia kampanii reklamowych np. w social mediach, aby umocnić pozycję firmy ubezpieczeniowej i rozwinąć biznes w jak najkrótszym czasie.

Podobne wpisy